۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب : ۲۰۳۳۲

آزمون:

آزمون:
فدراسيون فوتبال هر چه مي‌گويد دروغ است!/ من با پيروزي هاي بهداد سليمي خوشحال شدم و با شکست هايش اشک ريختم
فدراسيون فوتبال هر چه مي‌گويد دروغ است!/ من با پيروزي هاي بهداد سليمي خوشحال شدم و با شکست هايش اشک ريختم
سردار آزمون از نحوه برخورد فوتبال ايران با کارلوس کي روش گلايه کرد.
به گزارش بیان ما به نقل از  آريا، سردار آزمون مهاجم ملي‌پوش کشورمان در خصوص پيوستن به تيم زنيت روسيه گفت:‌
اين تيم در صدر جدول روسيه است و از تيم‌هاي پرافتخار به حساب مي‌‌آيد که بازيکنان ومربيان بزرگي در اين تيم حضور دارند و خوشحالم به اين تيم رفتم و هر چند که صحبت‌هايي درباره حضورم در ليگ انگليس مطرح بود. 

وي درباره پيشنهاد برخي باشگاه‌هاي انگليسي افزود:
چند باشگاه انگليسي با باشگاه روبين کازان صحبت‌هايي کرده بودند و به طور مثال تيم ولوورهمپتون من را به صورت قرضي مي‌خواست و همين موضوع باعث شد تا رفتنم به اين تيم منتفي شود. 

مهاجم تيم ملي کشورمان در خصوص شکست مقابل ژاپن و حذف از جام ملت‌هاي آسيا تصريح کرد:
ژاپن تيم قدرتمندي است که حتي در جام جهاني هم عالي بود و مقابل بلژيک بدشانسي آورد. آنها هميشه به عنوان يک مدعي وارد مسابقات مي‌شوند اما در فوتبال يک اشتباه رخ مي‌دهد و باعث حذف يک تيم مي‌شود که متاسفانه براي ما رخ داد. زماني که يک بر صفر از ژاپن عقب افتاده بوديم بايد منطقي‌تر بازي مي‌کرديم اما ما در نيمه دوم گل خورديم و اين موضوع کار ما را سخت کرد. 

آزمون در خصوص غيبت مهدي طارمي در بازي با ژاپن و عواقب آن افزود:
دو بازيکن تيم ژاپن با من در طول 90 دقيقه من تو من کرده بودند و شايد اگر مهدي در آن بازي حضور داشت به دليل هوش بالايش مي‌توانست از اين موقعيت‌ها استفاده کند اما محروميت جزيي از فوتبال است و طارمي نتوانست مقابل ژاپن بازي کند. هرچند وحيد اميري هم بازيکن خوبي است اما مهدي شم گلزني دارد و خيلي خوب خودش را در موقعيت قرار مي‌دهد و اگر او بود اين طور به ژاپن نمي‌باختيم. 

وي در خصوص رفتن کارلوس کي‌روش از تيم ملي هم ادامه داد:
رفتن او خيلي بد بود چرا که کسي بدرقه‌اش نکرد. مهم احترام بود که بايد به او مي‌گذاشتند که نگذاشتند و اين موضوع خيلي ناراحت کننده است. کي‌روش کار بزرگي در اين 8 سال انجام داد و چند بازيکن لژيونر شدند که دليل آن هم عملکرد تيم ملي بود چون باشگاه‌هاي اروپايي بازي‌هاي تيم ملي را مي‌بينند. جهانبخش چطور به انگليس رفت؟ در ليگ انگليس اگر شما ملي‌پوش نباشيد جذب نمي‌شويد. ما در بازي‌هاي مقدماتي قهرمان شديم! کي‌روش براي فوتبال ما درآمدزايي داشت و اين همه پول آورد. 

آزمون که با راديو تهران صحبت مي‌کرد درباره اينکه نام‌هايي براي جانشيني کي‌روش مطرح شده و آيا در جريان اين مسئله قرار دارد يا نه، افزود:
اسم کسي را نشنيدم اما بهتر است مربيان بزرگ خارجي نياورند چون آبروي ما مي‌رود.ما چه امکاناتي داريم که با پررويي مي‌خواهيم مربيان بزرگ را به ايران بياوريم؟ ايران کشور بزرگي است اما امکانات ما در سطح نام ايران نيست. از ما چطور نتيجه مي‌خواهند وقتي يک چمن درست و حسابي نداريم؟ اين ناراحت کننده است که ما در زمين پژوهشگاه تمرين مي‌‌کرديم که پر از چاله چوله بود که در اين زمين نمي‌شد تمرين کنيم و تدابير مربيان را در زمين انجام دهيم. به همين خاطر معتقدم که بهتر است يک مربي خوب ايراني بياورند تا اينکه يک خارجي بياورند. اگر زيدان به ايران بيايد و بخواهد امکانات ما را ببيند فدراسيون چه دارد بگويد؟ 

آزمون درباره اينکه با اين صحبت‌ها به نظر مي‌رسد که با حرف‌هاي کي‌روش موافق هستيد، افزود:
مشکلات ما زياد بود اما چون نزديک به جام ملت‌هاي آسيا بوديم، حرف نزديم اما همش وعده و وعيد بود. زماني که ما مي‌خواستيم از ايران برويم کسي بدرقه ما نيامد تا براي ما آرزوي موفقيت کند. همه مي‌گفتند قهرمان مي‌شويم که اين موضوع به ما فشار مي‌آورد. به جز چند نفر از بزرگان فوتبال برخي از پيشکسوتان به ما احترام نگذاشتند و بي‌احترامي کردند. مگر ما ايراني نيستيم؟ ما بايد همه يکدل و متحد بوديم و در اين شرايط چطور مي‌شود قهرمان شد؟ 

مهاجم ملي‌پوش کشورمان در خصوص اينکه در اين دوره تيم خيلي خوبي داشتيم، گفت:
بله تيم خيلي خوبي بود ولي بيخود و بي‌جهت به حاشيه رفتيم و نتيجه نگرفتيم. ما مستحق قهرماني بوديم اما بعد از هر برد حرف از قهرماني بود. چه کسي دوست ندارد قهرمان شود؟ نبايد ما را تحت فشار مي‌گذاشتند که قهرمان مي‌شويم. 

وي در پاسخ به اين سؤال که حرف از نداشتن امکانات مي‌زني اما فدراسيون فوتبال مي‌گويد امکانات خوبي به تيم ملي داده، ادامه داد:
فدراسيون فوتبال هر چه مي‌گويد دروغ گفته است! آنها چه امکاناتي به ما داده‌اند؟ همه امکانات را به ما قطر داد. مگر فدراسيون داد؟ يکي از مشکلات ما اين بود که ما بعد از بازي بايد با پرواز اکونومي مي‌آمديم و اين در حالي است که 8 ساعت پرواز ما طول مي‌کشيد. چرا براي ما ارزش قائل نمي‌شدند؟ براي ما پرواز فرست کلاس مهم نبود اما به ما احترام نمي‌گذاشتند. به ما گفته بودند که پاداش چين و عمان را دادند اما به ما چيزي ندادند. ما پاداش نمي‌خواهيم بلکه حرف حق بزنند و دروغ نگويند. چرا يک مرد آنجا نيست که حرف راست را بگويد. 

وي درباره انتقاد برخي از ورزشکاران رشته‌هاي ديگر براي پاداش دادن به فوتباليست‌ها افزود:
منظور شما بهداد سليمي است؟ من بهداد را دوست دارم و با بردهاي او خنديدم و با باخت‌هايش گريه کردم. او افتخار مملکت ماست اما مي‌توانست بيشتر تحقيق کند. اگر واقعا به ما پاداش‌هاي ميلياردي مي‌دادند و امکانات زيادي داشتيم قهرمان آسيا که هيچ حتي در جام جهاني هم تا مراحل بالاتر مي‌رفتيم اما او بايد بيشتر تحقيق مي‌کرد. ما بي‌غيرت نيستيم و اين کلمه حرف زشتي است هر چند بعد از آن عذرخواهي کرد اما نبايد مي‌گفت ما بي‌غيرتيم چرا که وقتي او مي‌باخت و نمي‌توانست وزنه‌اي را بلند کند ما مي‌گفتيم تلاشش را کرده و موفق نشده و نمي‌گفتيم او بي‌غيرت است. 

آزمون درباره صحبت‌هاي عليرضا بيرانوند و اشاره‌هاي او براي گرفتن پنالتي‌ها افزود:
من در بازي با ژاپن هم به او اشاره کردم به چه سمتي برود و خودش ديد و بعد از بازي در رختکن گفت اما عليرضا بچه‌ خوبي است و ترسيدم در بازي با ژاپن به او اشاره کنم. 

وي در پاسخ به اين سؤال که دوست دارد در کدام ليگ فوتبال بازي کند، ادامه داد:
دوست دارم روزي در ليگ آلمان فوتبال بازي کنم. 

آزمون که در راه بازگشت به تهران از گنبد کاوس بود در پايان صحبت‌هايش گفت:
از مردم تشکر مي‌کنم که به ما انرژي مثبت مي‌دادند و اميدوارم باز هم از تيم ملي حمايت کنند. چون افتخار قهرماني براي همه مردم ايران است. در فدراسيون فوتبال هم از رئيس گرفته تا کارکنان بايد همه دوست داشته باشند همه قهرمان شويم البته زحماتي کشيدند اما خيلي از مصاحبه‌هايشان درست نبود. 
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار