۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب : ۲۰۳۸۸
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

موضع جمهوری اسلامی ایران امروز اقتدار است/ اروپایی‌ها باید به تعهداتشان عمل کنند

موضع جمهوری اسلامی ایران امروز اقتدار است/ اروپایی‌ها باید به تعهداتشان عمل کنند
 به گزارش بیان ما به نقل از گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازکرمان، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، امروز در جمع نمازگزاران شهر جوپار گفت: آنچه موجب شده خشم دشمن و عصبانیت ان‌ها در مواجهه با انقلاب اسلامی بیشتر شود، تمسک ملت ایران به اهل بیت (ع) است، تفکری که امروز جریان تفکیری داعش را زمین گیر کرده و موجب نابودی و اضمحلال آن‌ها در منطقه شده است.
وی ادامه داد: تفکر سیدالشهدا (ع) در مردم  جمهور ی اسلامی وجود دارد و کشور و نظام و مکتب شیعه ما نه به کسی ظلم می‌کند و نه اجازه می‌دهد کسی به او ظلم کند.
پورابراهیمی به همصدایی برخی افراد با دشمنان نظام جمهوری اسلامی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: اساس حرکت به نحوی بوده که در مسیر حل مشکلات مردم گام برداریم و دلیل اصلی ورود جمهوری اسلامی به برجام برای رفع مشکلات اقتصادی بوده است، اما بعضی در فضای مجازی با دشمن همصدا می‌شوند که مسئولان به فکر مشکلات اقتصادی و مردم نیستند و این جفا به انقلاب و بعضی از مسئولانی است که شب و روز زحمت می‌کشند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان داشت: مذاکرات برجام تنها برای حل مشکلات اقتصادی بود که به ناحق بر مردم ما تحمیل شده بود و این یعنی تلاش برای حل مشکلات، اما چرا عده‌ای فضا را اینگونه مطرح می‌کنند که کاری برای مردم نمی‌شود.
وی افزود: ما برای جنبش‌های منطقه‌ای و زندانیان سیاسی و حقوق بشر وارد مذاکرات نشدیم، بلکه رفع تحریم تجاری جمهوری اسلامی ایران، رفع تحریم بانکی و مراودات بانکی و حمل و نقل و صنعت بیمه‌ای اصول مذاکرات بود.
پورابراهیمی تصریح کرد: آمریکایی‌ها نه تنها به تعهدات خود عمل نکردند بلکه از جریان برجام خارج شدند، با اروپایی‌ها هم اتمام حجت می‌کنیم، وزیر امور خارجه را در مجلس خواسته ایم و گفته ایم که شان و عزت مردم ما بیش از این است که اروپایی‌ها بخواهند گروکشی کنند و ذره‌ای اجازه گستاخی به ملت ایران را نمی‌دهیم.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران امروز از موضع اقتدار است و اروپایی‌ها هم می‌دانند، باید به تعهداتشان عمل کنند و مکلف به اجرای تعهدی هستند که ان را امضا کرده اند.
پورابراهیمی با بیان اینکه ادبیات امریکایی‌ها بسیار استکباری و گستاخانه است، بیان کرد: مردم ما مشکلات اقتصادی دارند و همه باید در برابر آن پاسخگو باشیم، اما اینگونه نیست که مردم انقلاب و نظام خودشان را تنها بگذارند.
وی به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: چهل سال گذشته موفقیت‌های زیادی داشتیم که به برکت مقاومت وپایداری ملت ایران به دست امد.
پورابراهیمی تصریح کرد: تحلیل غلط منفاقان، برای امریکایی‌ها اشتباه ایجاد کرده است، فکر می‌کردند جمهوری اسلامی ایران را قبل از چهل سالگی آن ساقط می‌کنند، اما آمریکایی‌ها خواب براندازی جمهوری اسلامی را به گور می‌برند و نظام جمهوری اسلامی از موضع عزت و اقتدار همین مسیر را طی می‌میکند و انشالله امسال مردم ما نشان می‌دهند که هر اندازه امریکایی‌ها گستاخی بیشتر نسبت به مردم ما داشته باشند، حضور ملت ایران در صحنه قوی‌تر خواهد بود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ابراز داشت: مردم ما در ۲۲ بهمن مجدد با امام راحل، شهدا و رهبری عزیشان پیمان می‌بندند، مسئولان این همایش پرشور را نباید به حساب خودشان بگذارند، ما باید باتمام توان تلاش برای حل مشکلات اقتصادی مردم کنیم.
وی گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن برای انقلاب و نظامشان است، ان‌ها برای ارزش‌ها و شهدا و رهبری و امام می‌ایند و انشالله ۲۲ بهمن بار دیگر اوج عظمت مردم و همه علاقمندان به نظام به نمایش گذاشه می‌شود و استان کرمان یکپارچه با حضور مردم بار دیگر بزرگ زرینی در صفحات انقلاب اسلامی رقم می‌زند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری جلسات متعدد ویژه کارخانه روغن نباتی جوپار اشاره داشت و گفت: مشکلات گاز، مالیاتی و ... این مجموعه را آمادگی داریم با حضور هیئت مدیره و متولی کارخانه بر طرف کنیم.
وی ادامه داد: برای بازسازی و تکمیل ساخت و ساز‌های امامزاده شهر جوپار نیز با توجه به اینکه هزینه‌ها بیش از درآمد این آستان است کمک می‌کند و در زمینه فاضلاب آن نیز صحبت‌ها و هماهنگی‌ها صورت گرفته است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار