۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب : ۲۰۳۹۶

ازبکستان برای صادرات میوه و سبزی به آمریکا و اروپا کریدورهای سبز ایجاد می کند

ازبکستان برای صادرات میوه و سبزی به آمریکا و اروپا کریدورهای سبز ایجاد می کند

رئیس جمهور ازبکستان در نشستی با موضوع افزایش صادرات، دستور ایجاد کریدورهای سبز از طریق کشورهای همسایه برای صادرات میوه و سبزیجات به آمریکا و اروپا را صادر کرد.
 
به گزارش بیان ما به نقل از فارس در تاشکند، «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان در نشستی با موضوع افزایش صادرات، دستور ایجاد کریدورهای سبز از طریق کشورهای همسایه برای صادرات میوه و سبزیجات به آمریکا و اروپا را صادر کرد.
رئیس جمهور ازبکستان در این نشست دستور داد برای ایجاد شرایط مناسب جهت صادرات میوه و سبزیجات، دسترسی به بازارهای چین، کره جنوبی، ژاپن، هند، آمریکا و اروپا از طریق قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس و کشورهای حوزه دریایی بالتیک «کریدورهای سبز» ایجاد شود.
به گفته وی، در سال 2018 میلادی صادرات ازبکستان 13.6 درصد افزایش پیدا کرده است. طی دو سال خیر دامنه صادرات به طور قابل ملاحظه ای توسعه یافته و اکنون شامل 140 کشور می باشد.
رئیس جمهور ازبکستان افزود: پتانسیل صادراتی ازبکستان همچون گذشته به طور کامل مورد بهره برداری قرار نمی گیرد. شاخص های صادرات منطقه ای میوه و سبزیجات از پیش‌بینی‌های در نظر گرفته شده کمتر است.
«میرضیایف» همچنین بر لزوم تنوع بخشی به ساختار صادرات و افزایش سهم کالاهای فرآوری شده تا 60 درصد تاکید کرد و با این هدف دستور تنظیم استراتژی ملی صادراتی ازبکستان تا سال 2025 میلادی را داد.  
«میرضیایف» گفت: با پرورش میوه و سبزیجات بدون کیفیت نمی توان صادرات آنان به  خارج از کشور را افزایش داد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار