فرمانده کل ارتش: هزینه سازش بیش از هزینه مقاومت است/ ما هرگز به دشمن لبخند نخواهیم زد

22 بهمن 1397 ساعت 20:19فرمانده کل ارتش:
هزینه سازش بیش از هزینه مقاومت است/ ما هرگز به دشمن لبخند نخواهیم زد
فرمانده ارتش
سرلشکر موسوی گفت: ما سختی و مشکلات داریم ولی هیچگاه به دشمن لبخند نخواهیم زد، گفت: البته این دشمنی‌ها نه برای ما اولین است و نه در اسلام اول می‌باشد و در هر صورت ما به دشمن لبخند نخواهیم زد.
به گزارش بیان ما به نقل از مشرق، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در بین مردم ولایتمدار تبریز با اهدای درود به روح پرفتوح امام و شهدای دفاع مقدس و تکریم جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزارم که توفیق داد که سرباز کوچک ارتش اسلامی قطره‌ای باشد از اقیانوس بزرگ مردم تبریز.
وی با تشکر از امام جمعه تبریز بابت فراهم کردن این حضور، گفت: آذربایجان افتخار شیعه و ایران است و تاریخ تبریز را همواره به خاطر خواهد داشت که در ۲۹ بهمن ماه آتش انقلاب را فروزان کرد و مبدا چهلمین‌هایی شد که طومار رژیم منحوس را از هم برچید.
بیشتر بخوانید:
فیلم / پخش زنده راهپیمایی ۲۲ بهمن توسط شبکهTRT
علم الهدی: قدرت و توانمندی نظام ما این مردم هستند
حداد عادل: قدرت ایران به حضور گسترده مردم است
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: تبریز غیور در ۲۹ بهمن سال ۵۶، چهلمین روز را پایه گذاشت و امروز در ۲۲ بهمن سال ۹۷، پرچم پر افتخار چهلمین سال را پرشکوه‌تر از هر جایی به اهتزاز درآورده است، زنده‌باد آذربایجان، زنده باد تبریز.
وی با تاکید بر اینکه هویت آذربایجان با غیرت، آزادگی، وطن‌خواهی و دفاع از اسلام و قرآن و اهل بیت پیوندی ناگسستنی داشته داشته و دارد، تصریح کرد: آن زمانی که مردم بسیاری از کشورهای جهان کمترین آشنایی با ارزش‌ها نداشتند این تبریز بود که طلایه‌دار مشروطیت و مبارزه با استعمار خارجی و استبداد داخلی شد.
موسوی ابراز کرد: در طول این چهل سال تبریز و آذربایجان همواره مایه امید و تکیه‌گاه مستحکم بود که فقط در مبدا ۸ ساله دفاع مقدس بیش از ۱۰ هزار شهید و ۲۳ هزار جانباز سهم مردم شجاع و ولایت‌مدار و با بصیرت استان آذربایجان‌شرقی در آزمون بزرگ الهی بود که الحمدالله از آن با سربلندی بیرون آمدند.
وی با بیان اینکه امروز چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ روز را پشت سر گذاشته‌ایم، توضیح داد: ایران در طول این مدت روز در مبارزه بوده است به طوریکه ۱۴ هزار و ۶۰۰ روزی که دشمنان قسم خورده هر روز یک خباثت، توطئه جدید، حمله، ترفند و فتنه، مصیبت جدید و یک ائتلاف، خندق، احزاب، نفاق، عاشورا و یک کربلای جدید، یک تهدید و یک تحریم جدید بر این ملت بزرگ تحمیل کردند و در مقابل آن به خواست خداوند بزرگ با قدرت این ملت و رهبری ولایت‌فقیه هر روز یک پیروزی جدید برای این ملت آفریده شد و به تبع آن یک ناکامی و عصبانیت جدید برای دشمن پدید آمد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ما فاتح ۱۴ هزار و ۶۰۰ مبارزه هستیم و این درس بزرگ انقلاب برای جهانیان و آیندگان است ما در این روزها یک روز بدون مبارزه نداشته‌ایم از این‌رو دنیا بداند اینک این ما هستیم که ملت بزرگ ایران سرافراز و رو به پیش هستند.
وی اضافه کرد: چهل سال است که نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار روبروی ملت ایستاده و ۱۴ هزار و ۶۰۰ روز است به خود وعده فردا می‌دهد ولی با توجه به اینکه ما با خدا هستیم و خدا با ما است از این‌رو فتح با ما بوده و خواهد بود.
موسوی با تاکید بر اینکه ما سختی و مشکلات داریم ولی هیچگاه به دشمن لبخند نخواهیم زد، گفت: البته این دشمنی‌ها نه برای ما اولین است و نه در اسلام اول می‌باشد و در هر صورت ما به دشمن لبخند نخواهیم زد و با اقتدار این سختی‌ها را پشت سر خواهیم گذشت.
وی ادامه داد: مردم به خوبی می‌دانند که هزینه سازش بیش از هزینه مقاومت است به طوریکه ما به دشمن لبخند نخواهیم زد و هزینه مقاومت را می‌پردازیم ولی یقین داریم که سرانجام به حول و قوه الهی پیروزی و اقتدار را به دست خواهیم آورد.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اذعان داشت: همانطور که ما از دوران دفاع مقدس با اقتدار و سربلندی یاد می‌کنیم قطعاً در آینده فرزندان و نسل‌های جدید نیز از ایستادگی و مقاومت ما، با سربلندی یاد می‌کنند.
وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه نظام سلطه به چه دلیل از روز اول به دشمنی با ما روی آورده است، تصریح کرد: اولاً دشمنان می‌دانند که اسلام ناب به گوش همه برسد مبانی نظام سلطه ذوب خواهد شد و با تونه به اینکه انقلاب ما انقلاب الل اکبر است و نقطه مقابل آن طرز تفکر ذلیلانه و شرک آمیز است که مقابل هر گردن کلفتی سر خم می‌کند از این‌رو آنها هراس از انقلاب الله اکبری ما دارند.
موسوی با بیان اینکه نظام سلطه دنیا را این چنین می‌خواهد تا همه از او پیروی کنند، افزود: بر همگان روشن است که استکبار از کشورهای مورد علاقه خود به گاو شیرده یاد می‌کند و با این کار مشخص می‌کند که دیکگان را چگونه دوست دارد.
وی بیان داشت: برخی تصور نکند که دو قطبی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مقابل نظام سلطه تقابل تاکتیکی است بلکه این یک تقابل معنایی و ریشه‌ای دارد و پذیرفتن نظام سلطه به معنای پذیرفتن نظام شیطان است که سرانجام آن نابودی خواهد بود.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه البته شکست سیاسی استکبار در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی صورت پذیرفته است، گفت: مهم‌ترین اتفاقی که در انقلاب صورت گرفته است، استقلال و رهایی ملت از چنگال نظام سلطه بوده است و دشمن به خوبی می‌داند که اگر این رفتار ما به دیگران الگو شود فاتحه استکبار جهانی خوانده خواهد شد و نظام سلطه از این عاقبت وحشت دارد.
وی ادامه داد: البته دشمن این را نیز می‌داند که وقتی یک ملت اراده کند بر هر دشمنی پیروز می‌شود و هر مشکلی را پشت سر می‌گذارد از این‌رو ملت ایران به پیروزی از قمر بنی هاشم پرچم انقلاب اسلامی آنچنان محکم در دست خواهند گرفت که حتی اگر زخم‌های دشمن دست‌های پا تکه تکه کند هیچ اثری از ضربت دشمن نخواهند دید.
موسوی تصریح کرد: به روح بلند شهدا و آزاد مردان و زنان درود فرستاده و همراه با خیل عظیم مردم بار دیگر با آرمان‌های امام تجدید عهد و با رهبر انقلاب تجدید بیعت می‌کنیم.
وی تاکید کرد: در این روز با شکوه آمادگی همه مردم و فرزندان غیور ملت در نیروهای مسلح برای حفاظت و حراست از آرمان‌های والای انقلاب و ایران عزیز و سربلند اعلام می‌کنیم.


کد مطلب: 20455

آدرس مطلب: http://www.bayanema.ir/news/20455/فرمانده-کل-ارتش-هزینه-سازش-بیش-مقاومت-هرگز-دشمن-لبخند-نخواهیم-زد

بيان ما
  http://www.bayanema.ir