۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۰
کد مطلب : ۲۰۵۳۷

روایت داور المپیکی کشتی ایران از برگزاری لیگ هند با قوانین عجیب

روایت داور المپیکی کشتی ایران از برگزاری لیگ هند با قوانین عجیب
رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی از برگزاری مسابقات لیگ کشتی آزاد هندوستان با قوانین جدید و عجیب صحبت کرد.روایت داور المپیکی کشتی ایران از برگزاری لیگ هند با قوانین عجیب
محمدابراهیم امامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با اشاره به حضور ١٥ روزه‌اش در هندوستان برای قضاوت مسابقات لیگ این کشور اظهار داشت: به دعوت هندی‌ها و تایید اتحادیه جهانی کشتی در این کشور حاضر شدم. لیگ کشتی آزاد هندوستان در ١٨ روز و با شرکت ٦ تیم برگزار شد که در نهایت تیم هاریانا مقام اول را به خود اختصاص داد و پنجاب دوم شد، با توجه به تعداد کم تیم‌ها، مسابقه رده بندی نداشتیم. قهرمانان صاحب نامی از ١٥ کشور در عضویت این ٦ تیم بودند که همه عناوین قاره‌ای و برخی نیز جهانی داشتند. نیمی از نفرات حاضر در لیگ را هندی‌ها و نیمی دیگر را خارجی‌ها تشکیل می‌دادند.
وی با اشاره به تفاوت برگزاری لیگ هندوستان با دیگر لیگ های کشتی دنیا، تصریح کرد: مسابقات در ٩ وزن، وزن‌کشی می‌شد و قوانین خاصی داشت. بعد از وزن‌کشی و قبل از مسابقه، دو وزن با قرعه‌کشی حذف می‌شد که این کار توسط کاپیتان‌های دو تیم صورت می‌گرفت و هر کاپیتان با قرعه‌کشی یک وزن را حذف می‌کردند. هر روز نیز یک دیدارِ تیم به تیم با تشریفات خاص انجام می‌شد. قانون جدیدی که آنها در لیگ پیاده می‌کردند این بود که کشتی با امتیاز 10 تمام نمی‌شد و تا امتیاز ١٥ ادامه پیدا می‌کرد. وقت استراحت هم به جای 30 ثانیه، یک دقیقه و نیم بود. یعنی کشتی‌گیران در دو وقت سه دقیقه‌ای مبارزه می‌کردند و بین آن یک دقیقه و نیم استراحت داشتند.
رئیس کمیته داوران در مورد قضاوت داوران داخلی و خارجی در جام بین المللی تختی خاطرنشان کرد: در کرمانشاه شاهد قضاوت های خوبی بودیم، حتی بهتر از سال‌های قبل و مبارزه‌ها هیچ مشکلی نداشتند. باتوجه به بالا بودن سطح فنی مسابقات، ما از داوران سطح بالایی استفاده کرده بودیم. بیشتر مسابقات را داوران درجه یک s قضاوت کردند و در برخی از مبارزه‌ها قضاوت را به داوران درجه یک دادیم. ١٨ داور ایرانی و ٦ خارجی در جام تختی حضور داشتند که تلاش کردیم قضاوت کشتی‌های حساس ایرانی‌ها با حریفان خارجی را به داوران بی‌طرف بسپاریم.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار