۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۱۳
کد مطلب : ۲۰۵۹۲

اقبال کاربران به دستیارهای صوتی رو به افزایش است

اقبال کاربران به دستیارهای صوتی رو به افزایش است

براساس یک پیش‌بینی جدید از تحلیلگران بریتانیایی بنیاد «Juniper Research»، استفاده از دستیارهای صوتی طی چند سال آینده به سه برابر خواهد رسید. این مؤسسه برآورد می‌کند که تا سال 2023حدود 8 میلیارد دستیار دیجیتالی توسط کاربران استفاده خواهد شد. نرخ استفاده از دستگاه‌های صوتی تا پایان سال  گذشته میلادی 2.5 میلیارد دستیار بود.به‌گزارش انتخاب، اکثر دستیاران در تلفن‌های هوشمند زندگی می‌کنند، جایی که دستیار گوگل و سیری نیز به‌عنوان دستیارهای صوتی به کاربران اندروید و iOS کمک می‌کنند.
اخیراً گوگل اعلام کرده است که دستیار صوتی خود را از ماه گذشته به مرز استفاده در یک میلیارد دستگاه نزدیک کرده است و در عین حال الکسای آمازون نیز در بیش از 100 میلیون دستگاه خانگی حضور دارد. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که گروهی که سریع‌ترین رشد را برای دستیار‌های صوتی طی چند سال آینده ثبت می‌کنند، بلندگوهای هوشمند نخواهند بود ؛بلکه، این تلویزیون‌های هوشمند خواهند بود که رکورد مذکور را ثبت می‌کنند.
این گزارش انتظار دارد که دستیار‌های صوتی تلویزیون‌های هوشمند طی پنج سال آینده 121.3 درصد رشد کند و بلندگو‌های هوشمند با 41.3 درصد رشد در رتبه دوم قرار گیرند.
الکسا در حال حاضر رهبر بازار سیستم‌های صوتی هوشمند است، اما در سال‌های آینده، شرکت‌های چینی با استفاده از دستگاه‌های هوشمند خود امریکایی‌ها را به چالش می‌کشند. جیمز مولر نویسنده این تحقیق می‌گوید: «ما انتظار داریم اکثر فعالیت‌های تجاری مبتنی بر تکنولوژی‌های دستیارهای صوتی، وارد بخش نمایشگرها شوند و دوران حکمرانی دستیارهای صوتی اندک اندک رو به افول رود.
لازم به‌ذکر است این گزارش معتقد است که افزایش اقبال دستیارهای صوتی دیجیتال بر بازار جهانی تلفن همراه تأثیر منفی خواهد گذاشت. به‌طور خاص، تقاضای مصرف‌کننده‌ها برای گوشی هوشمند و تبلت نسبت به دستیارهای صوتی کم می‌شود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار