۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب : ۲۰۶۲۰

فرکی: برانکو گزینه‌ی خوبی برای هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان است

فرکی: برانکو گزینه‌ی خوبی برای هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان است
به گزارش بیان ما حسین فرکی سرمربی تیم فوتبال پیکان تهران در گفتگو با  خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران گفت: برانکو در ایران تجربه‌های بسیار خوبی دارد. افتخاراتی که ما به همراه کی روش بدست آوردیم پیش از این با برانکو به آن‌ها رسیده بودیم. او با پرسپولیس نیز نتایج بسیار خوبی کسب کرده است. او به فرهنگ ایرانی‌ها و فضای فوتبالی ما اشراف کامل دارد و همیشه با احترام نسبت به ما رفتار کرده است که می‌تواند به او کمک کند، به نظرم برانکو گزینه‌ی خوبی برای هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان است.
فرقی بین سرمربی خارجی و ایرانی وجود ندارد
او در مورد اینکه بهتر است از مربی خارجی برای تیم ملی استفاده کنیم و یا ایرانی گفت: به نظرمن فرقی ندارد، چون ما هر دوی آن‌ها را تجربه کرده ایم. اما نکته‌ی قابل توجه این است که باید بررسی کنیم جامعه کدام مورد را می‌پذیرد. این مسئولان هستند که می‌توانند شرایطی را ایجاد کنند تا در هر صورت مربی خارجی یا ایرانی بتواند تیم ملی را با اقتدار به پیش ببرد.
نیم فصل سختی پیش رو خواهیم داشت
فرکی در مورد شرایط تیم پیکان درنیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال کشورمان گفت: نیم فصل سختی پیش رو خواهیم داشت به خصوص در ۵ بازی ابتدایی. تیم پیکان تیم ریشه داری است و جزو سهمیه شهر تهران محسوب می‌شود و از کادر بسیار خوبی برخوردار است. به اصرار دوستان و به خاطر اینکه شغل بنده همین است مسئولیت سختی را قبول کردم.
پیکان را باید با تفکرات جدید از نو بسازیم
او ادامه داد: آغاز کار من با پیکان در نیم فصل بوده و حال که قسمت‌های مختلف کار را کنار هم می‌گذارم متوجه می‌شوم کار بسیار دشواری در انتظار ما خواهد بود. این تیم را باید با تفکرات خودمان و نیروی انسانی مناسب از نو بسازیم. ما در کار‌های تیمی مان ضعف‌هایی داریم که که باید شناسایی شوند و رفعشان کنیم تا به ما ضرر نرسانند. باید زمان بگذاریم و نفرات و بازیکنانمان را بشناسیم تا استفاده بهینه‌ای از آن‌ها انجام دهیم. این سرمایه گذاری زمان نباید با اتفاقات تلخ و شکست همراه باشد و به دنبال نتیجه‌ای هستیم که در آینده به ما کمک کند.
کار سختی برای بازسازی روحیه بازیکنان خواهیم داشت
فرکی در مورد شرایط تیم فوتبال پیکان پیش از آمدن او گفت: تیم پیکان پیش از آمدن من در ۷ بازی نتوانسته بود به پیروزی برسد و یک بازی دیگر نیز به آن اضافه شده است. در یک بازی بسیار دشوار برای پیکان و بسیار راحت برای استقلال ما بازنده بودیم تا هشتمین بازی باشد که نمی‌توانیم برنده باشیم. برای اینکه بتوانیم بازیکنی که ۸ بازی، تیمش نتوانسته برنده باشد را از نظر روحی به شرایط عادی بازگردانیم نیاز به زمان داریم.
اگر برایمان پنالتی گرفته می شد شرایط بازی تغییر میکرد
فرکی در مورد داوری بازی تیمشان مقابل استقلال گفت: کارشناسان نظرات متفاوتی داشتند و من هم همیشه به داوری احترام می‌گذارم و ورود نمی‌کنم. بعضی از کارشناسان این عقیده را داشتند که باید به نفع تیم ما پنالتی اعلام می‌شد و اگر این اتفاق می‌افتاد قطعا روی شرایط بازی و نتیجه تاثیر می‌گذاشت، اما اینطور نشد و روی روحیه تیممان نیز تاثیر منفی گذاشت. اینگونه نیست که بگوییم ما بازی بسیار خوبی ارائه دادیم و با این پنالتی می‌توانستیم این بازی را ببریم، ما در مقابل استقلال فوتبال خوبی بازی نکردیم و این موضوع به اشکالات خودمان باز می‌گردد.
او در مورد اینکه ۳ بازیکن تیم پیکان در اردو‌های تیم ملی فوتبال امید شرکت کردند، اما تیم‌هایی به مانند استقلال این کار را نکردند گفت: این اختیار را داشتیم که بازیکنان را در اختیار تیم ملی امید قرار ندهیم، اما همیشه مسائل ملی را نسبت به کار باشگاهی در اولویت قرار می‌دهیم. با اینکه خودم در زمان حضور کی روش از این نظر در تیم‌های باشگاهی که حضور داشتم ضرر دیدم، اما همیشه این همکاری را حفظ می‌کنیم.
فضای تیم پیکان برای من هنوز کمی نا آشنا است
فرکی درمورد اینکه هنوز با فضای باشگاه پیکان آشنایی پیدا نکرده است گفت: فضای تیم پیکان برای من هنوز کمی نا آشنا است و سعی می‌کنم تا با زمان خریدن کمی به اوضاع مسلط شوم. ما ۲۶ بازیکن داریم که ۳ نفرشان عضو تیم ملی امید هستند و باقی بازیکنان به شکل مرتب با تیم تمرین می‌کنند. به بازیکنان جوان همیشه اعتقاد داشتم، اما هنوز شناخت کافی نسبت به آن‌ها پیدا نکرده ام و در آینده قطعا این بازیکنان در فوتبال ما بسیار تاثیر گذار خواهند بود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار