۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۳
کد مطلب : ۲۲۱۶۱

جاذبه های طبیعی آسیا | 27 عجایب طبیعی شگفت انگیز در آسیا


جاذبه های طبیعی آسیا | 27 عجایب طبیعی شگفت انگیز در آسیا
سحر ایمانی فر 
آسیا به عنوان بزرگترین، شگفت انگیزترین و زیباترین قاره جهان، دارای شگفت انگیزترین و جذاب ترین مناطق دیدنی بر روی کره زمین است. در این مطلب از همگردیبه معرفی تعدادی از دیدنی های طبیعت آسیا که بسیار بکر و منحصر به فردند پرداخته شده است. با همگردی و جاذبه های طبیعی آسیا همراه باشید.
جاذبه های طبیعی آسیا: خلیج هالونگ(Halong)، ویتنام
دارای بیش از 1500 جزیره در آبهای آبی این خلیج زیبا در ویتنام وجود دارند. در سفر به این خلیج زیبا یکی از کشتی های کروز را برای اقامت شبانه خود انتخاب کنید و از دیدن غروب خورشید در این مکان بسیار زیبا لذت ببرید.هالونگ-ویتنام
دیدنی های طبیعت آسیا: لانگ دونگ(Longdong)، تایوان
لانگ دونگ یکی از بهترین مناطق جهان برای صخره نوردی است. صخره های ساحلی و بسیار بلند در امتداد خلیج لانگ دونگ منظره های بسیار زیبایی را در این منطقه ایجاد کرده است.
لانگ دونگ-تایوان
جاذبه های طبیعی آسیا: تپه های شکلاتی، فیلیپین
بیش از 1000تپه قهوه ای رنگ منحصر به فرد در جزیره کوچک Bohol وجود دارد و تا به امروز کسی علت و چگونگی پیدایش آن ها را نمی داند. در طول فصول بارانی این تپه ها تغییر رنگ می دهند و سبز می شوند و تا رسیدن دوباره فصول خشک به رنگ اصلی و شکلاتی خود تبدیل می شوند. وجود این تپه ها زیبایی غیر قابل وصفی به این جزیره کوچک بخشیده است.
تپه های شکلاتی-فیلیپین
دیدنی های طبیعت آسیا: بیابان گبی(Gobi)، مغولستان
این بیان با کوه ها و تپه های درخشان و همچنین حضور حیوانات کمیاب و نادری مانند پلنگ برفی و نوعی شتر دو کوهانه شناخته شده است. علاوه بر این ها استخوان چندین دایناسور و همچنین تخمآن ها در این منطقه کشف شده است.این بیابان قسمت جنوبی مغولستان را در بر می گیرد.
بیابان گبی-مغولستان
جاذبه های طبیعی آسیا: صخره های مرمری، هند
در امتداد رودخانه نارمادا می توانید این صخره های عظیم و خیره کننده مرمری را ببینید و از آن ها بالا بروید و از دیدن مناظر بی نظیرش لذت ببرید. این سنگ های مرمر که دره و صخرهای این ناحیه را تشکیل داده اند بسیارم نرم هستند به گونه ای که می توانید به راحتی تکه هایی از آنها را جدا کنید و به عنوان سوغاتی از آن ها استفاده کنید.
صخره های ممری هند
دیدنی های طبیعت آسیا: آبشار تای لو سو (Ti Lo Su)، تایلند
تای لو سو بزرگترین آبشار تایلند است و سالانه گردشگران بسیاری برای دیدن این آبشار زیبا و شنا کردن در آب های تمیز آن به تایلند می روند.
آبشار تای لوسو-تایلند
جاذبه های طبیعت آسیا: پارک جنگلی ملی ژانگ جیاژی ( Zhangjiaje) ، چین
این پارک جز اولین پارک های جنگلی ملی چین است که در سال 1992 توسط سازمان یونسکو به عنوان منطقه باستانی و تاریخی ثبت شد. این پارک دارای مناظر و مناطق مختلف طبیعی و بکر است.سازه های عظیم الجثه سنگی، آب و هوای بی نظیر ، کوه های بلند ، پوشش های گیاهی کم نظیر همگی زیبایی باشکوهی به این منطقه بخشیده اند.
ژانگ جیاژی-چین
دیدنی های طبیعی آسیا: الحسا(Al-Hasa)، عربستان سعودی
بزرگترین منطقه بیابانی قابل زیست در آسیا که دارای وسعتی بیش از 30هزار هکتار و دارای بیش از 60 چشمه زیر زمینی طبیعی است.
الحسا عربستان
جاذبه های طبیعی آسیا: پارک ملی (Tubbataha)، فیلیپین
یک پارک ملی محافظت شده در فیلیپین که در وسط دریای سولو واقع شده است تنها راه دیدن این پارک استفاده از قایق است و بطور کلی این منطقه به دلیل حفاظت و عدم تخریب تحت حفاظت است. از صخره های مرجانی و بطور کلی حیات موجودات زیر آب در این منطقه به خوبی محافظت می شود و گردشگران به راحتی امکان نزدیک شدن به آن هارا ندارند و تنها از فاصله دور می توانند تماشا کنند.
پارک ملی-فیلیپین
دیدنی های طبیعی آسیا: کوه ها و غارهای کارست (Karst)، گویلین، چین
تپه های پر زرق و برق و غارهای عمیق گویلین(Guilin) در چین توجهات بسیاری را از سال های بسیار دور از زمان سلسله تانگ به خود جلب کرده است. با رفتن به این منطقه می توانید کتیبه هایی که بر روی دیوارهای غار وجود دارد را ببینید، این کتیبه ها متعلق به سال های بسیار دور هستند.
کارست-چین
جاذبه های طبیعت آسیا: رودخانه زیرزمینی (Puerto Princesa)، پارک ملی فیلیپین
این روخانه یکی از طولانی ترین رودخانه های زیرزمینی در دنیا است و چیزی که این رودخانه را جذابتر می کند ورود جریان این رودخانه به دریا است. این سایت زیبای گردشگری که توسط سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، خانه ای برای اکوسیستم های بی نظیری است و جانوران کم نظیری از خانواده تمساح ها در آن زندگی می کنند.
پارک ملی فیلپین
دیدنی های طبیعت آسیا: آتشفشان کلیموتو(Kelimutu)، اندونزی
3 دریاچه متفاوت کلیموتو هر یک به یک رنگ خاص و زیبا در اطراف این منطقه آتشفشانی قرار گرفته اند. هر کدام از این دریاچه های زیبا در هر بار دیدن می توانند رنگ های متفاوتی داشته باشند از آبی به سبز تا سیاه به قرمز.
آتشفشان-اندونزی
جاذبه های طبیعی آسیا: پارک ملی کومودو (Komodo)، اندونزی
ممکن است اسم این پارک ملی برای بعضی بسیار آشنا باشد. کومودو نام یک اژدهای مشهور است. اما تنها این اژدها جاذبه این پارک نیست می توانید انواع وال ها، کوسه ها، دلفین، لاک پشت های دریایی و بسیاری دیگر از موجودات بی نظیر را در سفر به این منطقه ببینید.
کومودو
دیدنی های طبیعت آسیا: آبشار کونگ سی (Kuang Si)، لائوس
سه جریان آب از این آبشار رو به پایین می آیند و وارد استخرهای پر شده از آبی به رنگی بسیار شگفت انگیز می شوند. این منطقه فوق العاده زیبا مکانی مناسب برای ماجراجویان، علاقمندان به سفر، گردشگری و طبیعت گردی است.
آبشار گونگ سی
جاذبه های طبیعی آسیا: دره گایزر ( Geysers)، روسیه
چه کسی می داند که روسیه دومین منطقه بزرگ در جهان از جهت وجود چشمه های جوشان و فواره ای حجم عظیمی از آب و بخار است؟ در این دره نزدیک به 90 عدد چشمه های فواره ای وجود دارد و تنها راه رسیدن به این منطقه استفاده از هلی کوپتر است.
دره گایزر
دیدنی های طبیعت آسیا: اوکاما( Okama)، ژاپن
بسته به اینکه چه زمانی از سال یا حتی چه ساعتی از روز را به کوه زائو برای دیدن دریاچه اوکاما بروید، رنگ آب در این دریاچه متفاوت خواهد بود. نام دیگر این دریاچه « Five color pond» است و اینطور به نظر می رسد که با تغییر آب و هوا رنگ این دریاچه تغییر می کند.
ژاپن اوکاما
جاذبه های طبیعی آسیا: توجینبو (Tojinbo)، ژاپن
صخره های ناهموار توجینو با شکل منحصر بفرد و دندانه دار بیشش از نیم مایل از منطقه را پوشانده است. شکل منحصر به فرد سنگ ها و صخره های این منطقه تنها نوع خود در ژاپن هستند.
ژاپن
دیدنی های طبیعت آسیا: دریاچه لونار ( The Lonar)، هند
این دریاچه پس از برخورد یک شهاب سنگ در حدود 35000هزار تا 50000هزار سال پیش بوجود آمده است. عمق تقریبی این دریاچه 500 فوت است و از بالای سطح زمین رنگ آبی بسیار خیره کننده ای دارد.
هند
دیدنی های آسیا: غار سان دونگ( son doong)، ویتنام
سانگ دونگ بزرگترین غار جهان است طول آن بیش از پنج و نیم مایل است و رودخانه و جنگل منحصر به فرد خودش را دارد. این غار تا سال 1991 کشف نشده بود و کشف کامل تا سال 2009 اتفاق افتاد.
غار ویتنام
دیدنی های طبیعت آسیا: غار مانجانگول (Manjanggul) ، کره جنوبی
این غار لوله ای شکل تشکیل شده از گدازه های مواد آتشفانی که در حدود 200 سال پیش از دل کوه آتشفشانی Geomunoreum فوران کرد. غار مانجانگول یکی از بهترین نمونه های غار تشکیل شده از گدازه های آتشفشان در جهان است. با ورود به داخل این غار ساختارهای جالبی از آن را خواهید دید. طول این غار 13422متر است که تنها 1کیلومتر از آن برای بازدید گردشگران است.
غار کره جنوبی
جاذبه های طبیعی آسیا: درختان معبد، منطقه (Seim Reap)، کامبوج
معابد در این منطقه در دل طبیعت قرار دارند و درختان بسیار زیبا و خاصی از دل سنگ های آنها رشد کرده و سر به فلک کشیده اند.
کامبوج
دیدنی های طبیعت آسیا: تایگر لیپینگ گورج (Tiger Leaping Gorge)، چین
دره ای به عمق 3790 متر که یکی از عمیق ترین دره های واقع در کشور چین است و رودخانه ای خروشان در این دره در جریان است. می توانید با پیاده روی از مسیرهایی که در اطراف این رود تعیبه شده از این دره عظیم دیدن کنید اما هرگز فکر قایق رانی در رودخانه پرجوش وخورشش را نکنید.
چین
جاذبه های طبیعی آسیا: پارک ملی گونانگ مولا( Gunung Mulu)، بورنئو، مالزی
این پارک که ثبت میراث جهانی یونسکو شده است دارای غارها، جنگل های بارانی، کوه های بسیاری است. یکی از ویژگی های قابل توجه این پارک ملی شکل سازه های سنگی خارق العاده آن است.
مالزی
دیدنی های آسیا: جنگل سنگ، چین
سازه های سنگ آهکی بسیار بزرگ که در سرتا سر جنگل در اندازه های متنوع وجود دارد. این جنگل سنگی قدمتی 270میلیون ساله دارد و منطقه ای به طول 300کیلومتر مربع را در برگرفته اند.
جنگل سنگ
جاذبه های طبیعی آسیا: تاروکو گورج ( Taroko Gorge)، تایوان
تاروک گورج یک دره ای عمیق به طول 19 کیلومتر در پارک ملی تاروکو در نزدیکی سواحل شرقی تایوان است. این پارک ملی نهمین پارک ملی تایوان است.
تاروک
دیدنی های طبیعت آسیا: سنگ شیر، سیگیریا (Sigirya)، سریلانکا
سیگیریا یک قلعه سنگی باستانی در نزدیکی شهر دامبولا درمنطقه مرکزی سریلانکا است. مخروبه های به جا مانده از این پایتخت باستانی سنگی به بلندی 600فوت می رسند و به عنوان صخره یا سنگ شیر شناخته شده است.
سنگ شیر
جاذبه های آسیا: جنگل کن جیو مانگرو (Can Gio Mangrove)، ویتنام
تالاب واقع در این جنگل خانه بیش از هزاران درخت و درختچه ای است که ریشه در دل آب دارند علاوه بر این 150 گونه گیاهی مختلف و همچین بالغ بر 200 گونه جانوری در این منطقه زندگی می کنند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار