۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب : ۲۲۲۶۵

کسب ۸۰ مدال طلا، ۳۷ نقره و ۵۶ برنز برای گوش شکسته در سال جاری

کسب ۸۰ مدال طلا، ۳۷ نقره و ۵۶ برنز برای گوش شکسته در سال جاری
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، کشتی ایران در سال ۱۳۹۷ موفقیت‌های بسیاری کسب کرد که از مهمترین آن‌ها مقام قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی در بازی‌های آسیایی جاکارتا با کسب ۵ مدال طلا و ۳ برنز و بهترین رشته کاروان ورزشی ایران در این رقابت ها، قهرمانی همزمان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان به صورت همزمان در رقابت‌های جهانی کرواسی پس از ۲۲ سال، قهرمانی تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان در المپیک ۲۰۱۸ آرژانتین با کسب ۲ مدال طلا و ۲ مدال نقره و کسب مدال طلا برای اولین بار در این رقابت ها، قهرمانی فرنگی کاران جوان (برای دومین بار پیاپی) و سومی آزادکاران جوان در مسابقات جهانی اسلواکی و قهرمانی تیم‌های آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان در مسابقات آسیایی ازبکستان و هند، بود.
امسال تیم‌های کشورمان به ۳۴ رقابت برون مرزی شامل مسابقات، جهانی، قاره‌ای و بین المللی اعزام شدند و ۶۰ مسابقه داخلی و داخلی بین المللی شامل ۴۷ رقابت داخلی (قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی، لیگ و ...) و ۱۳ رقابت داخلی بین المللی شامل رقابت‌های نونهالان قهرمانی آسیا، جام‌های کودک، یادگار امام (ره)، شاهد، سیدجعفر موسوی، باشگاه‌های جهان و جهان پهلوان تختی توسط فدراسیون کشتی انجام شد.
تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان حضور قدرتمندی در بازی‌های ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی داشتند و تیم‌های ایران با کسب ۵ مدال طلا و ۳ مدال برنز، ضمن کسب عنوان قهرمانی، بهترین عملکرد را در بین رشته‌های اعزامی کاروان ورزشی ایران در این مسابقات داشتند.
همچنین برای اولین بار تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان به صورت همزمان در رقابت‌های جهانی این رشته در کشور کرواسی بعنوان قهرمانی رسیدند که این قهرمانی در کشتی فرنگی برای سومین بار تکرار شد و آزادکاران نیز برای اولین بار در خارج از خانه به عنوان قهرمانی رسیدند. هر ۴ نماینده نوجوانان کشتی فرنگی و آزاد کشورمان اعزامی به المپیک جوانان در کشور آرژانتین صاحب مدال شدند و رشته کشتی در این مسابقات عملکرد بسیار خوبی با کسب ۲ مدال طلا و ۲ مدال نقره داشت.
تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان نیز در رقابت‌های جهانی در کشور اسلواکی برای دومین سال پیاپی عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.
تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نونهالان، نوجوانان و جوانان در رقابت‌های آسیایی صاحب همگی صاحب عنوان قهرمانی شدند و تیم کشتی پهلوانی اعزامی به رقابت‌های بازی‌های جهانی عشایر در کشور قرقیزستان نیز بعنوان بهترین رشته شرکت کننده صاحب ۳ مدال طلا و عنوان قهرمانی شد
امسال برای اولین بار رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی آسیا به میزبانی ایران برگزار شد و تیم‌های ایران با کسب ۱۲ مدال طلا، یک نقره و ۷ برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کردند، همچنین برای اولین بار رقابت‌های بین المللی کشتی کلاسیک بانوان در کشور لبنان برگزار و رقابت‌های لیگ فصلی این رشته نیز در ۴ نوبت برگزار شد.
برگزاری اردو‌های تیم‌های ملی طبق تقویم فنی در تمامی رده‌های سنی در رشته‌های مختلف از جمله کشتی آزاد، فرنگی، پهلوانی، ساحلی، کلاسیک بانوان و ... و همچنین کلاس‌های و کارگاه‌های متعدد داوری و مربیگری در دستور کار فدراسیون کشتی بود.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار