۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب : ۲۲۳۳۵

شبکه جعل گسترده اسکناس متلاشی شد / بازداشت ۵ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی‌

شبکه جعل گسترده اسکناس متلاشی شد / بازداشت ۵ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی‌
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،علیرضا سالاری رئیس حوزه قضائی شهرستان فاریاب گفت: پس از کسب گزارشی از سوی پلیس اطلاعات شهرستان فاریاب مبنی بر توزیع اسکناس‌های جعلیدر سطح بازار، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضائی قرار گرفت.
این مقام قضائی عنوان کرد:در همان ساعات اولیه ۲ نفر از متهمان در شهرستان فاریاب دستگیر شدند و پس از انجام بازجویی‌های اولیه، عضو دیگر این باند در یکی از شهرستان‌های استان فارس بازداشت گردید.
سالاری افزود:پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص گردید هسته اصلی این باند بزرگ جعل در یکی از استان‌های مرزی واقع در غرب کشور در حال فعالیت است که بلافاصله اکیپی از ماموران پلیس اطلاعات به استان کرمانشاه اعزام شدند.
وی گفت:: با همکاری فرماندهی انتظامی کرمانشاه خانه تیمی اعضای این باند مورد شناسایی و ضربه قرار گرفت و در این عملیات سه نفر دیگر از اعضای این باند جعل به همراه مقادیر زیادی اسکناس جعلی کشف و ضبط شده است.
رئیس دادگاه عمومی شهرستان فاریاب بیان کرد:احدی از اعضای این باند در بازجویی‌های اولیه اقرار به جعل انواع مختلف کارت‌های شناسایی از قبیل: کارت ملی و شناسنامه نموده است.
وی با اشاره به اینکه اعضای این باند کاملا به صورت حرفه‌ای و شبکه‌ای در سطح کشور عمل می‌کرده اند و هیچ ردپایی از خود بجا نمی‌گذاشته اند، گفت:به طور مثال عامل توزیع اسکناس در یک استان، هیچگاه عامل مرتبط با خود را به صورت حضوری مشاهده نکرده است.
این مقام قضائی افزود: تاکنون حساب‌های متعدد بانکی از اعضای این باند در استان‌های مختلف کشور از جمله استان البرز شناسایی شده است و با دستور قضائی تمامی این حساب‌ها مسدود شده است.
سالاری با اشاره به اینکه دستورات لازم قضائی جهت دستگیری سایر عوامل این باند صادر گردیده است، هشدار داد:دستگاه قضائی با افرادی که اقدام به اخلال در نظام اقتصادی کشور به هر شکی می‌نمایند برخورد قاطع و جدی خواهد داشت.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار