۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴
کد مطلب : ۲۲۴۲۱
باشگاه خبرنگاران جوان از گلستان گزارش می دهد؛

دوقلو‌های منصف/انصاف، نیاز اولیه در کسب و کار

دوقلو‌های منصف/انصاف، نیاز اولیه در کسب و کار
به گزارش  بیان ما به نقل از گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،  در مسیری که هر روز از محل کار به خانه بر می گشتم شلوغی چشمگیر دو مغازه میوه فروشی نظرم را جلب کرد.

به بهانه خرید میوه سری به آن دو مغازه زدم  صمیمیت فروشنده با مشتری ها اولین چیزی بود که به چشم می خورد.
با تعدادی از مشتری های مغازه درباره کیفیت و قیمت میوه ها صحبت کردم .
 
دوقلو‌های منصف/انصاف نیاز اولیه در کسب و کار
یکی از مشتری ها در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،  گفت: من اکثر میوه فروشی های این منطقه را می شناسم چون خودم اینجا زندگی می کنم و تقریبا از بیشتر میوه فروشی ها قیمت را می پرسم حالا متوجه شدم که قیمت میوه ها در این مغازه از همه مغازه های اطراف مناسب تر است.
وی گفت: جدا از قیمت ها اخلاق و رفتار فروشنده با همه مشتری ها بسیار خوب است.
دوقلو‌های منصف/انصاف نیاز اولیه در کسب و کار
یکی از خانم ها در مغازه می گفت: از آن طرف شهر با طی مسافت طولانی به اینجا می آیم میوه و سبزیجاتم را از این مغازه تهیه می کنم چون مطمئن هستم که فروشنده آدم منصفی است و با مشتری ها مدارا می کند.
یکی از مشتری ها می گفت:علاوه بر اینکه قیمت میوه هایش بسیار منصفانه است کیفیت میوه ها هم خوب است و در آخر وقت قیمت راپایین می آورد تا افرادی که توان مالی کمتری دارند نیز بتوانند میوه بخرند.
مشتری می گفت: اخلاق خوب ، رفتار مناسب با مشتری و داشتن انصاف باعث شده که همیشه مغازه این دو برادر شلوغ باشد.
انصاف دلیل رونق مغازه ها/حواسشان به جیب مردم هم هست
با مشتری های بیشتری صحبت کردم که می گفتند در این بازار برخی از افراد حتی حاضرنیستند میوه هایی که در حال خراب شدن را هم به قیمت پایین تری بدهند اگر همه مردم در کنار سود خود به فکر جیب مردم باشند دیگر کسی با مشکل روبه رو نخواهد شد.
دوقلو‌های منصف/انصاف نیاز اولیه در کسب و کار
به مغازه های دیگر هم رفتم ، قیمت میوه ها و صیفی جات را با مغازه های دیگر مقایسه کردم در هر قلم تقریبا هزار تا 2 هزار تومان تفاوت قیمت وجود داشت.
قیمت مناسب تر فروش بیشتر
مشتاق شدم که دلیل قیمت پایین را از فروشنده بپرسم که آیا برایشان سودی دارد؟
دوقلو‌های منصف/انصاف نیاز اولیه در کسب و کار
آقا سیف الله فروشنده جوان این مغازه در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،   گفت:از سال 91 شروع بهمیوه فروشی کردیم در ابتدا میوه فروشی کوچکی داشتیم اما چون قیمت ها و کیفیت میوه ها در مغازه ما مناسب بود مشتری ها روز به روز بیشتر ما را شناختند طوری شده بود که دیگر آن مغازه کوچک جواب گوی این همه مشتری نبود.
ایجاد اشتغال برای 13 نفر
وی ادامه داد: با کمک برادر دو قلویم مغازه بزرگتری را گرفتیم تا کارمان را گسترش دهیم و حالا نیز دو مغازه بزرگ میوه فروشی داریم و همه اینها به خاطر جلب رضایت و اعتماد مردم به ماست و حالا در این دو مغازه 13نفر مشغول به کار هستند.
آقا فیض الله برادر دیگرش از روزهای دور تر گفت: روزهایی که زیاد وضع مالی خوبی نداشتند .
وی ادامه داد:چون ما از خانواده متوسط رو به پایینی بودیم مردمی که به مغازه می آمدند را درک می کردم نداشتن را می فهمیدم و تصمیم گرفتیم که با سود کمتر هم فروش بیشتری داشته باشم و هم حواسم به افراد ضعیف تر باشد.
دوقلو‌های منصف/انصاف نیاز اولیه در کسب و کار
وی گفت: برایمان همین کافی است که مردم به مغازه ما می آیند و از خریدشان رضایت دارند وهر کسی به اینجا می آید با دعای خیر از این مغازه بیرون می رود.
رعایت انصاف از صفات اهل ایمان
دوقلو‌های منصف/انصاف نیاز اولیه در کسب و کار
از دکتر عبدالهی فر کارشناس مذهبی درباره انصاف در کسب و کار پرسیدم وی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،    گفت: انصاف نوعی منش اجتماعی است که از صفات برجسته اهل ایمان به شمار می آید.
وی ادامه داد: انسان منصف خود را به جای دیگران قرار می دهد، سپس نظر می کند که در آن جایگاه دوست دارد با او چگونه رفتار کنند، و همان را برای دیگران می پسندد.
وی سخنی از پیامبر که به انصاف اشاره دارد را نقل کرد «آنچه را برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید» و در پیرو این سخن گفت:باید سعی کنیم به این سخن پیامبر بیشتر توجه داشته باشیم که درس های زیادی در آن وجود دارد.
دکتر عبدالهی فر گفت: انصاف موجب محبت و دوستی می شود، اختلافات را ریشه کن می کند و روحیه الفت و همبستگی را در جامعه رواج می دهد.
جامعه ما این روزها بیش از پیش نیاز به رعایت انصاف دارد تا همه اقشار بتوانند اقلام مورد نیاز خود را از بازار تهیه کنند.
کم فروش یا گران فروش گرچه به سود می رسد اما مطمئنا سودش موقتی است چیزی که ما در این مغازه دیده ایم اتصال زنجیره وار انصاف، رضایت مردم و در نتیجه رونق کسب و کار است.
گزارش فاطمه حبیبی
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار