۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب : ۲۲۵۳۴

جدال لفظي اردوغان و نخست وزير رژيم صهيونيستي/ نتانياهو ظالم و قاتل کودکان فلسطيني است

جدال لفظي اردوغان و نخست وزير رژيم صهيونيستي/ نتانياهو ظالم و قاتل کودکان فلسطيني است
جدال لفظي اردوغان و نخست وزير رژيم صهيونيستي/ نتانياهو ظالم و قاتل کودکان فلسطيني است
رجب طيب اردوغان رئيس ‌جمهوري ترکيه بنيامين نتانياهو را ظالم و قاتل کودکان فلسطيني خطاب و تاکيد کرد اگر بخواهيد بيش از اين زياده‌روي کنيد رفتار ما نيز تغيير خواهد کرد.
به گزارش بیان ما به نقل از خبرگزاري آريا به نقل از آناتولي، اردوغان طي سخناني در جمع مردم منطقه غازي عثمان پاشا در استانبول به نتانياهو تاکيد کرد که "پسرت را که به جاي استانبول از عبارت `قسطنطينيه` استفاده کرده، تنبيه کن. ``
وي هفته گذشته نيز بنيامين نتانياهو نخست ‌وزير رژيم صهيونيستي را قاتل کودکان فلسطيني خوانده و خطاب به وي گفته بود: اي نتانياهو ! به خودت بيا ! تو ظالم هستي.
اردوغان در نشستي در آنکارا در واکنش به سخنان اخير نخست‌ وزير رژيم صهيونيستي که اردوغان را ظالم و ديکتاتور خوانده بود، گفت: نيازي نداريم که نتانياهو به ما درس بدهد، به خوبي مي دانيم که او ظالم و "قاتل کودکان فلسطيني" است.
او در ادامه سخنانش، خطاب به نتانياهو گفت: به خودت بيا، تو ظالم هستي! تو کودکان هفت ساله فلسطيني را مي‌ کشي.
رئيس جمهوري ترکيه درباره اقدامات اخير صهيونيست ها عليه مسجد الاقصي نيز گفت: تا زماني که اين امت (اسلامي) پابرجاست هيچ کس نمي ‌تواند کاري کند که ما مسأله قدس را فراموش کنيم. در هر حمله و تعرضي به مسجد مبارک (مسجد الاقصي) ما را پيش روي خود خواهند يافت. حتي اگر همه هم سکوت کنند ما و ملت ترکيه سکوت نخواهيم کرد. ما به نبرد خود براي دفاع از قدس تا آخرين نفس ادامه خواهيم داد.
اردوغان با بيان اينکه ما به هيچ کس ظلم نکرده ‌ايم، خطاب به صهيونيست ها افزود: در مجامع بين ‌المللي موضوع مجازات شما را پيگيري خواهيم کرد.
نتانياهو سه ‌شنبه شب گذشته با انتشار پيامي توئيتري نوشت: اردوغان، ديکتاتور ترکيه، به دموکراسي اسرائيل حمله مي‌کند در حالي که زندان هايش مملو از روزنامه نگاران و قضات ترک است، چه مضحک.
اردوغان پيشتر نيز در جدال لفظي با نتانياهو، وي را `صداي ظالمان` و سمبل `تروريسم دولتي` خوانده بود.
ابراهيم کالين سخنگوي رياست جمهوري ترکيه نيز در واکنش به سخنان نتانياهو عليه اردوغان، گفت: دولت آپارتايد اسرائيل به رهبري بنيامين نتانياهو فلسطينيان را در خاک خود زنداني کرده است.
نتانياهو که سرگرم فعاليت‌هاي انتخاباتي است روز يکشنبه اعلام کرده بود «اسرائيل» کشور همه شهروندانش نيست، بلکه فقط «کشور يهوديان» است و به اين ترتيب جامعه اعراب و مسلمان اهميتي ندارند.
اين نخستين بار نيست که نتانياهو، رجب طيب اردوغان را هدف حملات لفظي خود قرار مي‌دهد؛ نخست ‌وزير رژيم صهيونيستي اواخر سال 2018 در ميانه افزايش تنش‌هاي ميان آنکارا و تل‌آويو نيز رئيس‌ جمهور ترکيه را ديکتاتور خوانده بود.
به گزارش ايرنا، سرزمين هاي اشغالي از هفته گذشته و به دنبال از سرگيري تجاوزهاي رژيم صهيونيستي و بمباران مناطق مختلف غزه توسط جنگنده هاي اين رژيم بحراني است.
خبرگزاري قدس روز گذشته (سه شنبه) گزارش داد که شمار زيادي از نظاميان صهيونيستي از طرف درب `المغاربه` به مسجد الاقصي و نمازگزاران فلسطيني هجوم بردند.
پليس رژيم اشغالگر قدس سه شنبه درهاي ورودي مسجد الاقصي و صحن مسجد را بست و نمازگزاران را از اين مکان مقدس بيرون راند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار