۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب : ۲۲۵۳۵

رئيس سازمان زندان‌ها خبر داد: بهره‌مندي 92 هزار و پانصد زنداني از بخشنامه عفو رهبري

رئيس سازمان زندان‌ها خبر داد:
بهره‌مندي 92 هزار و پانصد زنداني از بخشنامه عفو رهبري

بهره‌مندي 92 هزار و پانصد زنداني از بخشنامه عفو رهبري
رئيس سازمان زندان‌ها گفت: تا پايان روز 24 اسفند، آمار زندانيان مشمول بخشنامه عفو گسترده زندانيان به نود و دو هزار و پانصد نفر رسيد.
به گزارش خبرگزاري آريا، اصغر جهانگير افزود: طبق آخرين آمار از مشمولين بخشنامه عفو گسترده زندانيان تا پايان روز بيست و چهارم اسفند 92500 نفر مشمول اجراي اين بخشنامه شدند که از اين تعداد 56000 زنداني آزاد و 36500 نفر مشمول تخفيف مجازات شدند.
رئيس سازمان زندان‌ها گفت: اين اقدام ارزشمند و پدرانه مقام معظم رهبري «مدظله العالي» در اعطاي عفو گسترده به زندانيان که بر اساس رافت اسلامي و در راستاي کاهش آسيب هاي اجتماعي بود، حلاوت خاصي به جامعه به ويژه خانواده هاي زندانيان بخشيد که بازتاب آن در پيام هاي قدرداني آنان که به ويژه از رهبر بزرگوارمان صورت مي گيرد کاملاٌ مشهود است.
وي در ادامه با اشاره به برخي از آمارهاي مربوط به اجراي بخشنامه عفو گسترده گفت: 5 استان تهران، خراسان رضوي، اصفهان، فارس و کرمان به ترتيب پنج استان اول کشور هستند که بيشترين تعداد محکومين مشمول عفو را در اختيار دارند.
جهانگير در خصوص بيشترين درصد آزادي در هر استان نسبت به تعداد محکومان همان استان نيز گفت : بر اساس آخرين گزارش ها به ترتيب استان هاي سمنان، خراسان شمالي، خراسان جنوبي، قزوين و آذربايجان شرقي بالاترين درصد مشمولين عفو نسبت به محکومين کل استان را دارند.
وي تعداد زندانيان اتباع بيگانه را که تا پايان ديروز مشمول اين عفو گسترده و رافت اسلامي قرار گرفته اند، 1230 نفر اعلام کرد و افزود: از اين تعداد 1193 نفر مرد و 37 نفر زن هستند.
رئيس سازمان زندان‌ها در خصوص زنان زنداني مشمول اين بخشنامه نيز گفت: تا پايان وقت ديروز بيست و چهارم اسفند 2601 نفر از زنان زنداني مشمول اين بخشنامه شدند.
رئيس سازمان زندان‌ها همچنين اظهار داشت: گروه سني 33 تا 39 سال بيشترين تعداد زندانيان بهره مند از بخشنامه عفو گسترده هستند.
جهانگير در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: فرصت پيش آمده براي کاهش جمعيت کيفري که توسط اين بخشنامه فراهم گرديده، امکان ارزشمندي است که هم کاهش جمعيت کيفري را به دنبال داشته و هم اين فرصت را براي زندانيان مشمول بخشنامه فراهم آورده است تا با استفاده از اين فرصت نسبت به اصلاح رفتار و شيوه زندگي اقدام کنند.
رئيس سازمان زندان‌ها در ادامه افزود: توقف چرخه جرم و کاهش ورودي به زندان‌ها پيش زمينه توسعه سلامت و کاهش آسيب‌هاي اجتماعي امري است که مستلزم همکاري قواي سه گانه است و درخواست ما از دولت محترم و مجلس محترم اين است که با برنامه ريزي لازم زمينه اشتغال افرادي که آزاد شده اند را فراهم کنند تا طعم شيرين اين آزادي به کام زندانيان و خانواده هاي آنان دو چندان شود و اين فرآيند آزادي و بازگشت زندانيان به جامعه و زندگي سالم کامل شود.
وي در پايان ابراز اميدواري کرد با توجه به ادامه اجراي بخشنامه در تلاش هستيم با کمک قضات و پيگري هاي مددکاران زندان ها بتوانيم تعداد بيشتري از زندانيان را که مشمول مفاد اين بخشنامه هستند از زندان‌ها آزاد کنيم.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين