۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب : ۲۳۴۵۶
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

کشتی ۳۶۰۰ تنی حامل دام زنده در بندر شهید رجایی پهلو گرفت

کشتی ۳۶۰۰ تنی حامل دام زنده در بندر شهید رجایی پهلو گرفت
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: روز گذشته، یک فروند کشتی با ظرفیت ۳۶۰۰ تن، حامل دام زنده در بندر خلیج فارس واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی پهلو گرفت.
وی افزود: هم اکنون دام‌های زنده با ابزارهای مخصوص تخلیه از کشتی در حال انتقال به کامیون‌های ویژه حمل دام هستند که بلافاصله پس از تخلیه از کشتی مستقیماً به کشتارگاه‌های استان هرمزگان و سایر استان‌ها ارسال می‌شوند تا به بازار مصرف عرضه شود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تدابیر و تمهیدات اندیشه شده برای خدمات رسانی سریع و دقیق به کشتی‌های حامل کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بندر شهید رجایی گفت: علاوه بر پهلودهی بدون نوبت و تخصیص امکانات و تجهیزات تخلیه کالاها از کشتی و نگهداری آنها در محوطه‌ها، هماهنگی‌های مؤثری با دستگاه‌های همکار از جمله گمرک صورت گرفته تا کالاهای اساسی وارده به بندر در کمترین زمان ممکن از بندر خارج و به مقاصد تعیین شده در داخل کشور ارسال شود.
عفیفی پور اضافه کرد: تشریفات مربوط به تخلیه دام زنده از کشتی به سرعت و با دقت عملیاتی لازم در حال انجام است و کامیون‌ها پس از بارگیری بدون معطلی روانه استان‌های مختلف کشور می‌شود.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص خدمات رسانی به سایر کشتی‌های حامل کالاهای اساسی گفت: طی هفته گذشته نیز، کشتی حامل ۶۰ هزار تن روغن خوراکی خام در بزرگترین بندر تجاری ایران پهلو گرفت.
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطر نشان کرد: براساس اطلاعات اعلام شده از سوی کشتیرانی‌ها و صاحبان کالا، برنامه ریزی شده است تا حداقل ۱۰ فروند کشتی حامل دام زنده و محموله‌های شکر و روغن خوراکی در سال جاری در بندر شهید رجایی پذیرش و به فراخور نیاز کشور و بدون قائل شدن محدودیت زمانی برای تنظیم بازار روانه بازارهای داخلی شوند.
گفتنی است، بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور دارای ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون تن کالاست که به تنهایی بیش از ۵۸ درصد عملیات غیر نفتی، ۴۳ درصد عملیات نفتی و ۸۵ درصد از عملیات کانتینری بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار