۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب : ۲۳۵۲۶

پيشنهاد افزايش حقوق مستمري بگيران به هيئت دولت

پيشنهاد افزايش حقوق مستمري بگيران به هيئت دولت

پيشنهاد افزايش حقوق مستمري بگيران به هيئت دولت
خبرگزاري آريا- افزايش حقوق ساير سطوح مستمري‌بگيران و بازنشستگان تامين اجتماعي، با حضور نمايندگان تشکل‌هاي بازنشستگي و کارشناسان اين سازمان به بحث گذاشته شد.
به گزارش خبرگزاري آريا، پس از تصويب افزايش 36.5 درصدي حقوق بازنشستگان حداقل بگير سازمان تامين اجتماعي، افزايش حقوق ساير سطوح مستمري‌بگيران و بازنشستگان اين سازمان در جلسه امروز محمدحسن زدا با نمايندگان تشکل‌هاي بازنشستگي و کارشناسان اين سازمان به بحث گذاشته شد.
در اين جلسه با همفکري شرکت کنندگان توافق شد که پيشنهاد افزايش حقوق ساير سطوح به ميزان 13 درصد بعلاوه 261 هزار تومان از سوي سازمان تأمين اجتماعي براي تصويب نهايي به هيأت وزيران ارائه شود.
محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامين اجتماعي در اين جلسه گفت: نظرات کانون عالي بازنشستگان براي افزايش حقوق ساير سطوح مستمري بگيران را دريافت کرديم. پيشنهاد کانون عالي بازنشستگان، همان پيشنهاد شوراي عالي کار که براي ساير سطوح افزايش 13 درصدي همراه با 261 هزار تومان موافق است به همين دليل ما نيز اين موضوع را مصوب و براي تصويب نهايي به هيئت دولت ارسال مي‌کنيم.
وي افزود: به عنوان مثال اگر بازنشسته‌اي سه ميليون تومان دريافتي دارد اين مبلغ ضربدر 13 درصد به اضافه 261 هزار تومان محاسبه شده و از تلاش ما اين است که از ارديبهشت ماه اين افزايش اعمال شود.
زدا گفت: حداقل‌بگير‌ها نيز که تکليف آن‌ها مشخص است و از افزايش 36.5 درصدي برخوردار خواهند بود به طوري که کسي که سال گذشته يک ميليون و 100 هزار تومان حقوق دريافت مي‌کرده، در سال 98، يک ميليون و 500 هزار تومان حقوق مي‌گيرد.
سرپرست سازمان تأمين اجتماعي افزود: متخصصين سازمان تأمين اجتماعي پنج سناريو تعيين کرده بودند و همچنين به تورم و مصوبه شوراي عالي کار و به پيشنهاد دولت و صندوق بازنشستگي کشوري توجه کرده‌ايم و همچنين به کساني که بيشتر از 30 سال پرداخت حق بيمه و تعهد بيمه‌اي داشتند نيز توجه کرديم.
زدا با اشاره به اينکه طبق اعلام بانک مرکزي، تورم 26.5 درصد است، گفت: در پيشنهاد خود به ترکيب تورم و حداقل‌بگير‌ها نيز توجه کرديم و در نهايت ترکيب اين دو را با هم در نظر گرفته‌ايم.
وي افزود: اين مصوبه در هيئت مديره سازمان تأمين اجتماعي و هيئت دولت پيگيري مي‌شود و تمام سعي ما اين است که از ارديبهشت اين افزايش را انجام دهيم.
علي اصغر بيات رئيس کانون عالي بازنشستگان و مستمري بگيران سازمان تامين اجتماعي نيز در اين جلسه از همفکري ايجاد شده و دريافت نظرات شرکاي اجتماعي براي ميزان افزايش حقوق مستمري بگيران از سوي سازمان تامين اجتماعي قدرداني کرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار