۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۲
کد مطلب : ۲۳۶۲۱
از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) صورت گرفت؛

ارسال ۱۸ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل زده

ارسال ۱۸ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل زده
 
 
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از ارسال ۱۸ هزار بسته لوازم خانگی به مناطق سیل زده کشور خبر داد.
به گزارش بیان ما، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)  در حاشیه مراسم  ارسال ۱۸ هزار بسته لوازم خانگی به مردم مناطق سیل زده کشور و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام از همان لحظات آغازین سیل در ۸ استان درگیر به صورت منسجم و وسیع حضور داشت.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با ایجاد قرارگاه‌  در ۸ استان حضور فعالی دارد، گفت: لوازم ضروری همچون چادر، پتو، آب معدنی، غذای گرم، چکمه و ....در این مدت لازم بود که تامین کردیم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه داد: ما عهد کرده‌ایم‌ که تا زمان بازگشت سیل زدگان به خانه هایشان کنارشان باشیم.
مخبر با اشاره به اینکه ۴ تصمیم مهم در راستای کمک رسانی به سیل زدگان اخذ کرده ایم، بیان کرد: بخشی از لوازم خانگی‌ این افراد که از بین رفته را تامین می‌کنیم .
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اضافه کرد: با توجه به اینکه دام بسیاری از سیل زدگان از بین رفته است، ما ماموریتی برای ساماندهی این بخش تعریف کردیم.
وی با بیان اینکه بحث اشتغال اقدامی است که بعد از بحران سیل جدیت می‌گیرد، گفت: امروز اولین محموله لوازم خانگی به استان گلستان ارسال شد.
مخبر خاطرنشان کرد: ۴ هزار بسته لوازم خانگی از قبیل یخچال، گاز، پتو، موکت، قالی و مقداری ظرف نیز در هفته های آتی به این مناطق ارسال می‌شود.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: ما در تشخیص مصادیق و نحوه توزیع دخالتی نداریم و از استاندار و امام‌جمعه هر استان خواسته شده اسامی افراد تهیه شود تا بسته را به خانواده مورد نظر تحویل دهیم‌.
مخبر با بیان اینکه امروز ۴ هزار بسته لوازم التحریر به استان گلستان ارسال می‌شود، گفت: در حال حاضر در حال تهیه دام سبک برای مناطق هستیم.
وی با بیان اینکه کار اصلی مورد نظر ما اشتغال است، افزود: در تلاش هستیم در استان گلستان ۳ هزار شغل با مدل بنیاد برکت به صورت خرد ایجاد کنیم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  با اشاره به اینکه زمان ایجاد این شغل‌ها بیش از یک سال نیست، تصریح کرد: مقدمات و تسهیلات ایجاد شغل در این منطقه آماده شده است.
مخبر با بیان اینکه از ۲-۳ سال پیش گروه‌های جهادی را ساماندهی کردیم، اظهار کرد: در حال حاضر تمامی گروه‌های جهادی به یکدیگر وصل هستند و هم افزایی سنگینی بین همه نهاد‌ها وجود دارد.
وی گفت: حضور جوانان در مناطق سیل شده بنده را یاد جمله مقام معظم رهبری انداخت که فرمودند اگر امروز هم جنگ شود، پر شور‌تر از گذشته جوانان به صحنه می‌آیند.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه اگر در سیل یک نفر هم از بین برود برای نظام سخت است، ادامه داد: وسعت این اتفاق و میزان تلفات کارآمدی نظام را نشان می‌دهد.
مخبر ادامه داد: امروز در کشور دستگاهی نیست که کاری از دستش بر بیاید و برای کاهش آلام مردم انجام نداده باشد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این ظلم به نظام است که برای هر دستگاهی تعیین کنیم که چه کاری انجام داده  و چه کاری انجام نداده است.
وی با بیان اینکه  مردم خوزستان با سینه‌هایشان مقابل سیل ایستادند، تاکید کرد: از جایی که کشور ما بلاخیز است و حوادث مترقبه زیاد رخ می‌دهد، کشور باید آماده مقابله باشد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  ادامه داد: ما به اندازه ۱۰ هزار فرد سیل زده امکانات فراهم کرده ایم و جز اولین دستگاه‌هایی بودیم که در منطقه حضور یافتیم.
وی با بیان اینکه اگر جای دیگری  سیل رخ دهد ستاد اجرایی به لحاظ ساختاری و لجستیکی تدارک دیده است، گفت: ارزش محموله ارسالی به گلستان ۲۰ میلیارد تومان است.
مخبر با اشاره به اینکه حوادث تلخ است، اما در این تلخی فرصت‌های نیز فراهم می‌شود، خاطرنشان کرد: با برخی از کارخانه‌ها قرارداد تولید  ۵ الی ۶ هزار یخچال را بسته ایم که این قرارداد موجب زنده شدن کارخانه شده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار