۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب : ۲۳۸۴۲

رئیس‌جمهوری پیشین پرو خودکشی کرد‎

رئیس‌جمهوری پیشین پرو خودکشی کرد‎

رئیس‌جمهوری پیشین پرو خودکشی کرد‎
«آلن گارسیا» رئیس‌جمهوری پیشین پرو، چهارشنبه شب هنگام ورود ماموران پلیس برای بازداشتش، با شلیک گلوله خودکشی کرد.
به گزارش ایرنا از رویترز، گارسیا ساعتی پس از آن که به سر خود شلیک کرد در بیمارستانی در لیما پایتخت پرو از دنیا رفت.
پلیس در ارتباط با یک پرونده رشوه‌خواری قصد بازداشت گارسیا را داشت که وی به محض ورود نیروهای پلیس به منزلش خودکشی کرد.
«مارتین ویسکارا» رئیس جمهوری پرو در توئیتر خود نوشت: از دنیا رفتن رئیس جمهوری پیشین مرا ناراحت کرد، این واقعه را به خانواده و دوستدارانش خالصانه تسلیت می گویم. «کارلوس موران» وزیر کشور پرو هم پس از این واقعه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: وقتی پلیس به منزل گارسیا رسید، به اتاقش رفت و گفت، با وکیلش صحبت می کند.
کارلوس افزود: پس از آن صدای شلیک یک گلوله به گوش رسید و موجب شد که نیروهای پلیس در اتاق را بشکنند، درحالی که گارسیا بر روی صندلی نشسته و آثار گلوله در سرش هویدا بود.
پس از این حادثه، وی به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت، اما تلاش پزشکان برای نجات وی بی نتیجه ماند و در بیمارستانی در پرو از دنیا رفت.
گارسیا 69 ساله چند دهه رهبر حزب آپرا (حزب آپریست پرو) بود. او در میان سال‌های 1985 تا 1990 به عنوان یک ملی‌گرا رئیس‌جمهور شد و سپس با تغییر موضع خود به عنوان حامی نظام بازار آزاد دوباره در سال 2006 برای یک دوره پنج ساله به ریاست ‌جمهوری رسید.
گارسیا در پرونده فساد مالی مربوط به شرکت ساختمانی برزیلی «اودلبرچت» تحت پیگرد قرار گرفت. این پرونده بزرگترین رسوایی فساد مالی در تاریخ معاصر آمریکای لاتین است.
وی سال 2016 اعتراف کرد که با پرداخت رشوه توانسته است در یک مناقصه سودآور در منطقه آمریکای لاتین برنده شود.
گارسیا که سال گذشته پس از جلوگیری از فرارش از کشور، ممنوع الخروج شد، از اروگوئه درخواست پناهندگی سیاسی کرد که مقام های آن کشور تقاضای او را رد کردند.الف 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار