۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۶
کد مطلب : ۲۵۰۴۷

معاون وزیر علوم اعلام کرد کپی‌کاری بیشترین مورد تقلب علمی/ پیش‌بینی اخراج در آیین‌نامه

معاون وزیر علوم اعلام کرد
کپی‌کاری بیشترین مورد تقلب علمی/ پیش‌بینی اخراج در آیین‌نامه
کپی‌کاری بیشترین مورد تقلب علمی/ پیش‌بینی اخراج در آیین‌نامه
معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: بیشترین تخلفات گزارش شده که در کمیسیون‌های مختلف در حال بررسی است، درباره استفاده از متون دیگران بدون ارائه منبع و کپی‌کاری است.
مسعود برومند در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت آئین نامه مقابله با تقلب علمی گفت: در کمیسیون علمی دولت، دو جلسه در مورد این آئین نامه مذکور بحث شده و بزودی نهایی و به هیئت دولت ارسال می‌شود.
وی ادامه داد: بر اساس ساختار آئین نامه مذکور یک کمیته‌ای پیش بینی شده و با توجه به نوع تخلفی که اساتید یا دانشجویان انجام دهند، تصمیم‌گیری می‌کند.
معاون پژوهشی وزیر علوم درباره اینکه اخراج اساتید و یا دانشجویان نیز در صورت تخلف در این آئین‌نامه پیش‌بینی شده است یا خیر گفت: اگر اقدام خیلی جدی صورت بگیرد اخراج هم پیش‌بینی شده است.
وی درباره ارائه گزارش تقلب و تخلف علمی افزود: تا کنون چند مورد گزارش شده که به کمیسیون‌ها و کمیته‌های مربوطه ارجاع داده‌ایم که در حال بررسی است.
برومند درباره اینکه موضوع تخلف بیشتر موارد ارائه شده چیست، افزود: بیشتر درباره مقالات است که از متون دیگران استفاده شده بدون اینکه مرجع لازم داده شود و یا اینکه کپی شده است.
وی ادامه داد: البته به نسبت حجم بزرگی از مقالات که ما داریم این اعداد کوچکی است اما این وجود باید آن را به صفر برسانیم.
کد خبر 4612870
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين