۰
تاریخ انتشار
جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب : ۲۵۳۹۹
رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس:

۱۰۰ میلیارد ریال برای مبارزه با آفت ملخ در کشور مصوب شد

۱۰۰ میلیارد ریال برای مبارزه با آفت ملخ در کشور مصوب شد
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، علی کیخا روز پنجشنبه در بازدید از مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی در شهرستان دشتستان از توابع استان بوشهر گفت: در فاز نخست ۳۰ میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت شده و انتظار می‌رود مابقی اعتبار مصوب برای مبارزه با آفت به زودی تخصیص یابد.
وی اضافه کرد: با توجه به وسعت مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی و خطر امنیت غذایی کشور در صورت ورود موج‌های جدید این آفت به کشور انتظار می‌رود سازمان برنامه و بودجه در تخصیص به موقع و بدون تاخیربودجه لازم اقدام کند.
رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اختصاص به موقع اعتبارات برای سم پاشی در زمان مشخص از بروز هزینه‌های تحمیلی به این بخش پیشگیری می‌کرد.
کیخا گفت: هر نوع تاخیر در تخصیص اعتبار، تامین ملزومات لازم برای مقابله با آفت ملخ صحرایی را با مشکل روبه رو می‌کند و حجم خسارت‌ها را افزایش می‌دهد.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در استان بوشهر با توجه به درایت مسئولان و استفاده از ظرفیت‌های داخلی استان عملیات مبارزه با آفت به خوبی انجام شده است.
وی یادآور شد: با وجود همه کار‌های انجام شده با توجه به هجوم آفت و گستردگی منطقه استان نیازمند حمایت بیشتری در این خصوص است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين