۰
تاریخ انتشار
جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب : ۲۵۴۱۵

مقدمات دعا کردن/ چگونه از خداوند حاجاتمان را بخواهیم؟

در مسیر بندگی؛
مقدمات دعا کردن/ چگونه از خداوند حاجاتمان را بخواهیم؟ 
همواره یکی از مهمترین راه‌های برقراری ارتباط با خداوند مناجات و عبادت است.
به گزارش خبرنگار بیان ما به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، همواره یکی از مهمترین راه‌های برقراری ارتباط با خداوند مناجات و عبادت است. این درحالی است که همین عبادت، خودش دعا و خواستن است.
دعا کردن از افضل اعمال است
حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق کفیل سخنران و کارشناس امور دینی در این باره به خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: رمضان ماه خواستن است؛ همانطور که آمده افضل اعمال دعا کردن است. ما فقیر خدا هستیم و این فقر را بیان می‌کنیم. انسان باید با خدا مناجات کند. یکی از مهم‌ترین محورهای نماز ما دعا کردن است. مهمترین جمله سوره حمد «اهدنا الصراط المستقیم» است؛ یعنی «خداوندا دست مرا بگیر و من را هدایت کن!» و در بین اذکار بالاترین آنها صلوات بر محمد و آل محمد (ص) است که خودش یک دعا محسوب می شود. 
وی با  بیان اینکه خدا می‌گوید برخی‌ها به خاطر تکبرشان از من نمی‌خواهند، درصورتی که عبد از خدا خواهان است؛ دو مقدمه برای دعا کردن وجود دارد: یکی طلب کردن و دیگری خودشناسی. دعا یعنی طلب کردن. وقتی چیزی را از خدا می‌خواهیم باید خدا شناس باشیم. کسی می‌تواند از خدا طلب کند که خدا را می‌شناسد؛ هرچه بیشتر خدا را بشناسیم از خدا بیشتر می‌خواهیم.

این کارشناس امور دینی ادامه داد: «ایّاکَ نَعْبُدُ وَ ایّاکَ نَسْتَعین» دومین گام خودشناسی است؛ این ظرف هدایت است. خداوند به مقدار بندگی ما به ما عطا می‌کند. رمضان فرصت بزرگ شدن است؛ اینکه ظرف خود را بشناسیم، بزرگ کنیم و بدانیم صاحب ماه چیست و از ما چه چیزی می‌خواهد. 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار