۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۲۵۹۲۱

رئیس بنیاد مسکن کشور: ۴۶۰ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده گلستان اختصاص یافت

رئیس بنیاد مسکن کشور:
۴۶۰ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده گلستان اختصاص یافت
۴۶۰ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده گلستان اختصاص یافت
آق قلا- رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۴۶۰ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده گلستان اختصاص یافت.
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا تابش در حاشیه مراسم کلنگ زنی هزار واحد مسکونی شهری و روستایی گلستان که به صورت متمرکز در آق قلا برگزار شد، اظهار کرد: در مرحله اول بازسازی ۷۰ هزار واحد مسکونی در کشور را اعم از تعمیری و احداثی متعهد شدیم که تا پایان سال آنها را به اتمام برسانیم.
وی افزود: از این تعداد ۳۰ هزار واحد احداثی، ۴۰ هزار واحد تعمیری و ۴۲ هزار واحد هم معیشتی است که برای این منظور دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارات قرض الحسنه در اختیار ما گذاشتند و بیش از هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان هم کمک بلاعوض تأمین شده است.
تابش با بیان اینکه این اعتبار تصویب و به بانک مرکزی رفته و از آنجا به همه بانک‌ها ابلاغ شده است، گفت: سهمیه همه استان‌ها مشخص شده و ۴۶۰ میلیارد تومان از اعتبار مصوب سهمیه استان گلستان است.
وی با اشاره به اینکه این تسهیلات قرض الحسنه بود و بدون سود است و چهار درصد کارمزد دارد، افزود: بازپرداخت این تسهیلات ۱۵ ساله بوده و در سراسر کشور کار پرداخت تسهیلات شروع می‌شود که اقدام مهمی است.
تابش تصریح کرد: گلستان در زمره استان‌هایی است که با تلاش مسئولان کار به خوبی جلو رفته اما در حد توقع ما نیست اما در روزهای آینده سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد ۶ میلیون تومان در روستا و ۱۲ میلیون تومان در شهر کمک هزینه اجاره مسکن پرداخت می‌کند.
تابش با بیان اینکه مجموع تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در واحدهای شهری به ۹۶ میلیون تومان می‌رسد، گفت: بانک‌ها هنگام بازسازی مناطق زلزله زده یاریگر ما بودند امیدواریم در اینجا هم همکاری خوبی داشته باشند.
کد خبر 4626598
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين