۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب : ۲۶۰۲۸

ماجرای پیامکی که همسر نجفی قبل از مرگ به برادرش داد/ مادر میترا استاد: از خون دخترم نمی‌گذرم؛ پسر مقتول: مادرم در حزب با نجفی آشنا شده بود

ماجرای پیامکی که همسر نجفی قبل از مرگ به برادرش داد/ مادر میترا استاد: از خون دخترم نمی‌گذرم؛ پسر مقتول: مادرم به این علت با همسرش درگیر شد!
ماجرای پیامکی همسر نجفی قبل از مرگ به برادرش داد/مادر میترا استاد: از خون دخترم نمی‌گذرم؛ پسر مقتول:مادرم به این علت با همسرش درگیر شد!شهردار اسبق پایتخت ۱۰ ساعت پس از قتل همسر دومش در برج معروف سعادت آباد  به این جنایت اعتراف کرد.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد شهریاری – سرپرست دادسرای جنایی تهران- در این باره گفت: محمد علی نجفی– شهردار اسبق تهران- در تحقیقات اولیه گفته است که به دلیل اختلافات خانوادگی همسرش را با شلیک گلوله به قتل رسانده است. طبق اظهارات متهم، او چندین تیر شلیک کرده است که دو تیر به همسرش برخورد کرده و یک تیر نیز به کاشی حمام برخورد کرده و پس از کمانه کردن به پای خودش اصابت کرده و او را زخمی کرده است.
ساعت ۹:۱۰ صبح سه‌شنبه ۷ خرداد صدای درگیری یک زن و مرد و به دنبال آن شلیک‌های پی در پی از خانه شماره ۲۷۰۱ در طبقه هفتم برج آرمیتا در سعادت آباد تهران خواب ساکنان را آشفته کرد. چند تن از همسایه‌ها که از شنیدن این صدای مهیب وحشت زده شده بودند به دنبال یافتن علت صدا جلوی پنجره آمدند، اما خیلی زود سرو صدا‌ها پایان یافت و کسی دیگر پیگیر ماجرا نشد تا این‌که دو ساعت بعد به ناگاه صدای فریاد‌های زنی جوان بار دیگر فضای ساختمان را ملتهب کرد. زن ۴۰ ساله با داد و فریاد از همسایه‌ها کمک می‌خواست و از وقوع جنایتی هولناک خبر می‌داد.
دقایقی بعد تیم جنایی پایتخت به سرپرستی محمد شهریاری رئیس دادسرای جنایی تهران و بازپرس دشتبان کشیک ویژه قتل به همراه سرهنگ مسلمی رئیس اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند. نخستین بررسی‌ها نشان می‌داد مقتول زنی ۳۶ ساله به نام «میترا استاد» همسر دوم «محمدعلی نجفی» شهردار اسبق تهران بوده که بر اثر اصابت دو گلوله به قلب و دستش به قتل رسیده است.
تحقیقات اولیه گویای آن بود که پسر ۱۳ ساله مقتول پس از مراجعه از مدرسه به خانه با جسد خونین مادرش در داخل حمام رو به رو شده است. بدین ترتیب با حضور تیم ویژه جنایی بلافاصله بررسی‌ها برای یافتن سرنخ این معمای جنایی آغاز شد.
صحبت‌های مادر مقتول
مادر میترا نیز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: میترا لیسانس حسابداری داشت و قبل از ازدواج با نجفی به عنوان بازیگر فعالیت می‌کرد. حتی در فیلمی به نام «باران» هم بازی کرده بود و جایزه هم گرفته بود. ۶ یا ۷ ماه قبل بود که به عقد نجفی درآمد.
پسرش همیشه به ما می‌گفت که میترا با نجفی اختلاف دارند. دخترم حتی ساعت ۴ و نیم بامداد سه‌شنبه ۷ خرداد و درست ساعاتی قبل از این‌که به قتل برسد به برادرش پیام داد که تا الآن با نجفی درگیر بوده است.
او ادامه داد: او را دلداری دادیم و گفتیم که به خاطر مهیار- پسرش- حرفی نزند. مهیار امتحان ریاضی داشت و این درگیری‌ها در روحیه او تأثیر می‌گذاشت. همسر سابق میترا مهندس است و او به خاطر مشکلات شخصی که با همسر سابقش داشت از او جدا شد. دیروز صبح مهیار هراسان تماس گرفت و خبر مرگ میترا را داد. این زن وقتی متوجه شد دامادش عامل قتل میترا بوده گفت: من از خون دخترم نمی‌گذرم و برای قاتلش قصاص می‌خواهم.
ساکنان برج چه گفتند؟
خانم جوانی که در طبقه اول برج ساکن است در مورد این حادثه گفت: حدود ساعت ۹:۳۰ صبح صدای درگیری و جر و بحث لفظی یک مرد و زن را شنیدم. بعد از آن صدای مهیبی مثل شلیک گلوله آمد، بلند شدم و پنجره پاسیو را بستم. صدا قطع شد و من هم دوباره خوابیدم. اما دو - سه ساعت بعد صدای جیغ و فریاد‌های یک زن را شنیدم و وقتی به راهرو رفتم متوجه زن جوانی شدم که با فریادهایش خبر از وقوع یک قتل می‌داد.
یکی دیگر از همسایه‌ها گفت: این خانه مدت‌ها خالی بود تا این‌که حدود ۱۰ روز قبل میترا- مقتول- و پسرش در آن ساکن شدند. تا جایی که می‌دانم هنوز وسایلشان را هم باز نکرده بودند. حدود ۹ صبح صدای شلیک چهار گلوله شنیدم و دیگر همه جا ساکت شد.
قاتل خودش را معرفی کرد
قاضی شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران با اعلام خبر بازداشت نجفی، شهردار اسبق تهران به اتهام قتل همسرش گفت: حدود ساعت ۱۰:۳۰ موضوع به پلیس اطلاع داده شد. جسد داخل حمام یکی از اتاق خواب‌ها کشف شده و با توجه به این‌که ساختمان مجهز به دوربین مداربسته است و ورود و خروج افراد ثبت شده و همین موضوع سرنخ شناسایی و دستگیری قاتل را به ما داد.
طبق آخرین بررسی‌های پلیسی با توجه به این‌که تصاویر دوربین‌های مداربسته ساختمان خروج محمدعلی نجفی از محل قتل را ثبت کرده بود و با توجه به مدارک معتبری که در این پرونده به دست آمد دستور بازداشت وی در این پرونده به عنوان اصلی‌ترین مظنون جنایت صادر شد و محل‌های اختفای وی تحت بررسی قرار گرفت.
در حالی که تحقیقات برای دستگیری شوهر مقتول ادامه داشت سرانجام حدود ۱۰ ساعت پس از این جنایت متهم با پای خود به اداره آگاهی رفت و به قتل اعتراف کرد. محمد شهریاری ادامه داد: متهم در تحقیقات اولیه گفته است که به دلایل اختلافات خانوادگی همسرش را با شلیک گلوله به قتل رسانده است. طبق اظهارات متهم، او چندین تیر شلیک کرده است که دو تیر به همسرش برخورد کرده و یک تیر نیز به کاشی حمام برخورد کرده و پس از کمانه کردن به پای خودش اصابت کرده و او را زخمی کرده است. بازپرس دشتبان از شعبه دهم دادسرای امور جنایی تهران نیز ضمن تأیید این خبر گفت: متهم بزودی به دادسرا منتقل خواهد شد تا اظهارات وی را درباره انگیزه و جزئیات این جنایت خانوادگی بررسی کنیم.
کشف دست نوشته
شهریاری درباره کشف یک دست نوشته در خانه دختر نجفی گفت: در این نامه وی به قتل اعتراف و ابراز پشیمانی کرده بود. با کشف این نامه برای ما ارتکاب قتل از سوی نجفی محرز شد، اما با توجه به اینکه احتمال می‌رفت وی اقدام به خودکشی کند از افشای این موضوع خودداری کردیم.
سردار لطفی نیز با بیان اینکه اسلحه‌ای که قتل با آن رخ داده کشف شده گفت: متهم برای انجام آزمایش اعتیاد و الکل به پزشکی قانونی منتقل شده است.
تماس میترا با یک خبرنگار
خبرنگار یکی از سایت‌ها همزمان با قتل میترا مدعی شد که وی در تماس با این خبرنگار خواهان یک مصاحبه بوده و در این تماس مسائل خصوصی خود را مطرح کرد؛ این خبرنگار اظهار داشته که میترا گفته بود می‌خواهم مصاحبه‌ای کنم تا کمی از آبروی رفته‌ام بازگردد. او همچنین از وعده‌های پیش از ازدواجش گفت که مدعی بود محقق نشده است.
گفتگو با پسر مقتول
مهیار پسر ۱۳ ساله مقتول از همسر اولش به خبرنگار ما گفت: قرار بود وقتی من از مدرسه برگشتم با مادرم برای تفریح بیرون برویم. وقتی به طبقه بالا رفتم یک زن و مرد را دیدم که پشت در خانه ما ایستاده بودند و بشدت به در می‌کوبیدند پرسیدم شما چه کسی هستید که زن جوان گفت من دختر نجفی هستم و این آقا راننده پدرم است، با مادرت کار داریم.
پس از آن من هم با کلید در را باز کردم و وارد خانه شدم آن‌ها هم دنبالم آمدند همه اتاق‌ها را گشتم، اما مادرم نبود تا این‌که در حمام را باز کردم و با جسد مادرم در داخل وان و در حالی که غرق در خون بود، روبه‌رو شدم.
مهیار که از مرگ مادرش به شدت شوکه شده بود، گفت: چند روز قبل به این خانه آمدیم. این خانه متعلق به دوست نجفی بود که به مدت یک سال در اختیار ما گذاشته بود تا در آن زندگی کنیم. نجفی خیلی اخلاقش تند بود و دست بزن داشت. چندین بار قصد کتک زدن مادرم را داشت حتی یکبار خواستم مانعش شوم، اما در این درگیری انگشت دستم شکست. مادرم حدود یک سال و دو ماه قبل با نجفی در حزب آشنا شد. مادرم می‌گفت من اشتباهی روی صندلی او نشسته بودم و همین موضوع باب آشنایی ما را فراهم کرده بود. من با ازدواج آن‌ها مخالف بودم، اما چند ماه بعد هم به عقد نجفی درآمد. از وقتی به این خانه آمدیم او همیشه با ما زندگی می‌کرد، چون بیکار بود و بیشتر اوقات خانه بود.
مهیار گفت: او مجوز حمل سلاح و یک اسلحه داشت البته به ما گفته بود اسلحه را در این خانه نگه نمی‌دارد، اما مطمئنم در همین خانه نگهداری می‌کرد. وی درباره اختلاف نجفی با مادرش گفت: مادرم به خاطر مال و اموال با نجفی اختلاف داشت تا جایی که می‌دانم او همه اموالش را به نام دخترش کرده بود و مادرم سر این موضوع با او درگیری داشت.
یادداشت
عشق و مرگ در طبقه هفتم
آغاز آشنایی و ازدواج با زنی که دیروز در آستانه ۳۶ سالگی به قتل رسید، مسیر پرتلاطمی را برای آقای شهردار اسبق پایتخت رقم زد. مسیری که در ابتدا با چند فریم عکس خصوصی از میترا استاد و محمدعلی نجفی باعث شد تا حاشیه‌های متعددی رقم بخورد.
روز گذشته خبر قتل میترا استاد در حالی به تیتر اول رسانه‌های مجازی و خبرگزاری‌ها تبدیل شد که تنها دلیلش آن بود که مقتول، همسر شهردار اسبق تهران، وزیر اسبق آموزش و پرورش، رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی و... بود.
خبر ازدواج رسمی این دو نفر در اردیبهشت سال گذشته به صورت رسمی اعلام شد، اما باز هم خیال میترا استاد از بابت خبر‌ها و شایعات آرام نگرفت و در نهایت با یکی از سایت‌های خبری گفتگو کرد. او در این مصاحبه از نوع رابطه و شیوه آشنایی و ازدواجش با محمدعلی نجفی گفت تا بتواند فضای سنگین آن روز‌های برخی از رسانه‌ها را پاک کند. 
حدوداً یک سال و یک ماه از این ماجرا گذشت و دوباره ماجرای این زوج خبرساز شد. اما این بار خبر قتل او باعث شد تا او و شهردار اسبق تهران و وزیر نامدار آموزش و پرورش دوباره بر سر زبان‌ها بیفتند. اما حواشی و شایعات حول این زوج رنگ خون گرفت. صبح سه‌شنبه هفتم خردادماه صدای شلیک چند گلوله از طبقه هفتم برجی در سعادت آباد تهران پایانی بر ماجرای زوج استاد – نجفی بود. منبع:ایران

گرچه کارآگاهان از همان ابتدا می‌دانستند قاتل کیست، اما به دلایل مختلف که شاید می‌توان آن‌ها را از فنون و ترفند‌های پلیسی دانست، نامی از او نبردند تا اینکه خود قاتل حدود ۹ ساعت بعد از قتل خود را به مأموران پلیس آگاهی تسلیم کند.
اما شوک آورتر از خبر قتل، اعلام نام قاتل توسط کارآگاهان و اعترافات او بود، قاتل کسی نبود جز محمدعلی نجفی، وزیر اسبق آموزش و پرورش، وزیر اسبق علوم، رئیس اسبق سازمان برنامه و بودجه، رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، عضو پیشین شورای شهر تهران و شهردار اسبق تهران؛ مردی که حدود یک سال پیش به دلایل نامعلوم که آن زمان بیماری عنوان شد، از شهرداری تهران استعفا کرده بود.
اما ماجرا آنجایی جالب شد که اندکی بعد از استعفا حدس و گمان‌هایی نزدیک به یقین، علت استعفا را ارتباط محمدعلی نجفی با زن جوانی به نام میترا استاد دانستند. زنی که نجفی به خاطر او حاضر به کناره گیری از یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌ها شد و یک سال تمام خود را از دید مردم و رسانه‌ها مخفی کرد.
عشق نجفی آنقدر آتشین بود که با وجود اصرار اعضای شورای شهر تهران حاضر به ماندن در شهرداری و جدایی از استاد نشد، اما این عشق آتشین، یک سال بعد، معشوق را در خود سوزاند. نجفی با شلیک ۲ گلوله به قلب همسر دوم و ۳ گلوله به در و دیوار به زندگی عشق نافرجام خود پایان داد.
از همان زمان که خبر قتل میترا استاد منتشر شد، یکی از خبرنگاران شاغل در یکی از رسانه‌ها اعلام کرد که استاد روز قبل از حادثه با او تماس گرفته و ترتیب انجام مصاحبه‌ای را در روز‌های آتی داده است. این خبرنگار اندکی بعد متن پیامک‌های رد و بدل شده میان خود و استاد را نیز منتشر کرد تا مشخص شود که میترا قصد مصاحبه داشته، اما به علت سفر خانوادگی به قم (در روز حادثه) مصاحبه خود را به تاریخ دیگری موکول کرده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين