۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۸
کد مطلب : ۲۶۴۶۵
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

چه کسانی در اقدام هنجارشکنانه سد لفور پیگیری قضایی خواهند شد؟

چه کسانی در اقدام هنجارشکنانه سد لفور پیگیری قضایی خواهند شد؟
به گزارش بیان ما حسینی عالمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران در گفت و گو با  خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: عمل تعدادی از گردشگران که نیمه برهنه اقدام به قایق سواری در سد لفور سوادکوه کرده بودند هنجارشکنانه، مصداق ولنگاری، فحشا و جرم است.
وی افزود: دستگاه قضایی به ضابطان انتظامی دستور شناسایی این افراد را داده است و با این گردشگران خاطی برخورد قانونی خواهد شد.
حسینی عالمی با بیان اینکه اقدام نخستین شخصی که این تصاویر را پخش کرده مصداق اشاعه فحشا است، افزود: شخصی که این تصاویر را پخش کرده، اگر قصد نهی از منکر را داشت باید تصاویر را ابتدا به نهاد‌های انتظامی یا قضایی می‌داد تا با این هنجارشکنی برخورد شود نه اینکه آن را در فضای مجازی و عمومی منتشر کند.
حسینی عالمی گفت:هم فرد یا افرادی که عمل خلاف قانون انجام دادند مجرم هستند و هم کسی که بدون رعایت قانون با توزیع آن جرم، فحشا را اشاعه می‌دهد باید پاسخگو باشد.
وی با طرح این سوال که آیا پخش تصویر نیمه برهنه یک زن مصداق اشاعه فحشا نیست، افزود: قبح و زشتی اشاعه فحشا بیشتر از خود فحشا است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران ادامه داد:جرمی در گوشه‌ای انجام شده است چرا یک فرد باید آن را پیش از اینکه به نهاد‌های قانونی اطلاع دهد منتشر کند.
عالمی گفت:نخستین فردی که این تصاویر را منتشر کرد آیا این هنجارشکنی را ابتدا به نهاد‌های انتظامی گزارش داده بود؟
 وی افزود:قانونی بر آن‌ها وارد نیست و فقط نخستین فردی که این تصاویر را منتشر کرد عمل خلاف قانون انجام داده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با بیان اینکه دستگاه قضایی با هر نوع هنجارشکنی برخورد قانونی خواهد کرد، گفت:دادستان شهرستان سوادکوه شمالی جلوی تور گردشگریدر سد لفور و راه اندازی قطار گردشگری مختلط را گرفته است.
حسینی عالمی گفت:نیروی انتظامی سوادکوه نیز در راستای برخورد با برهم زنندگان امنیت اخلاقی با رانندگان بیش از ۱۵۰ دستگاه خودرو در منطقه سد لفور سوادکوه برخورد کرده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين