۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۰
کد مطلب : ۲۶۵۵۰

کدام کشور آمار بیشترین تعداد زندانی را در دنیا دارد؟

کدام کشور آمار بیشترین تعداد زندانی را در دنیا دارد؟+ فیلم
رهبر انقلاب ،نشانه هایی از افول اجتماعی ،فرهنگی جامعه آمریکا را با توجه به داده های مراکز مختلف آماری بیان کردند.
کدام کشور آمار بیشترین  تعداد زندانی را در دنیا دارد؟+فیلمبه گزارش خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان، آمریکا یکی از کشورهایی است که دارای بیشترین شمار زندانیان در جهان است. کشوری که خود را بزرگترین مدعی آزادی و حقوق بشر می داند بیشترین آمار زندانیان در کل دنیا را دارا است.  طبق آمار‌های رسمی از هرصد هزار نفر آمریکایی ۶۹۸ نفر در زندان به سر می برند که این  تعداد   نشان می دهد، بیش از یک درصد بزرگسالان آمریکایی در زندان به سر می برند. 
بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان جمعیت زندان‌های جهان، در سال ۲۰۱۵ با وجود اینکه آمریکا تنها ۵ درصد از جمعیت جهان را داشته، اما ۲۵ درصد از تمام زندانیان جهان را دارد. گفتنی است، در آمریکا که خود را مهد آزادی می داند، قضات آن به متهمان سیاه پوست در قبال جرم های مشابه سفید پوستان این کشور حبس های طولانی تری می دهند.
تحلیلگران بر این عقیده هستند که آمار بالای زندانیان به  این دلیل  است که نظام عدالت کیفری آمریکا بسیار سیاسی شده است. در سیستم عدالت کیفری آمریکا بسیاری از جایگاه‌ها مانند قضات و کلانترها جایگاه‌های انتخابی هستند و برخی دیگر اینگونه استدلال می‌کنند که سیاست‌های اتخاذ شده از سوی قانونگذاران موجب افزایش شمار زندانیان در این کشور شده است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين