۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب : ۲۷۳۰۵

رئیس سازمان زمین‌شناسی: سیلاب اخیر حدود ۵۵هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد کرد

رئیس سازمان زمین‌شناسی: سیلاب اخیر حدود ۵۵هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد کرد
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در سیلاب اخیر حدود ۵۵هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شد و اگر مخاطرات به‌صورت علمی شناسایی می‌شد بسیاری از این خسارت‌ها کمتر بود.

به گزارش بیان ما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علیرضا شهیدی شامگاه یکشنبه در شورای معادن خراسان جنوبی در بیرجند اظهار داشت: سازمان زمین‌شناسی دارای دو بخش زمین‌شناسی و اکتشاف مواد معدنی است.
وی گفت: در سیاست‌های سازمان زمین‌شناسی، تولید اطلاعات پایه در قالب نقشه‌های زمین‌شناسی و اکتشافی موجب تولید ثروت برای کشور می‌شود و در بخش اکتشاف مواد معدنی فعالیت‌های زمین‌شناسی نیز بیشتر ورود پیدا می‌کند و از ثروت تولیدشده صیانت می‌کند.
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان اینکه 43 مخاطره اصلی در دنیا شناسایی شده که از این تعداد 34 مخاطره را در ایران می‌توان مشاهده کرد افزود: زمین‌شناسی و اکتشاف می‌توانند تولید ثروت خوبی برای کشور داشته باشند.

شهیدی تصریح کرد: در سیلاب اخیر حدود 55 هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شد و اگر مخاطرات به‌صورت علمی شناسایی می‌شد بسیاری از این خسارت‌ها کمتر بود.
وی ادامه داد: سازمان زمین‌شناسی در سیستان و بلوچستان و خراسان بزرگ فعالیت بسیاری داشته و از سال 83 تولید نقشه‌های زمین‌شناسی آغاز شده و این نقشه 6 لایه دارد و در لایه زمین‌شناسی کار می‌کنیم.
بیشتر بخوانید
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با اعلام اینکه در ژئوتوریسم کارهای خوبی در استان انجام شده است خاطرنشان کرد: در سال‌های 83، 95 و 96 دو پروژه ژئوفیزیک هوایی انجام دادیم و اکتشاف ذخایر پنهان زمین یکی از اهداف این پروژه‌ها است.
شهیدی اظهار کرد: زمین‌شناختی و اکتشافات نیز سبب تولید و صیانت از تولید معادن کشور می‌شود و تاکنون 19 نقشه 25هزار در استان که هر نقشه 155 کیلومتر بوده کار شده است.
وی با ابراز اینکه "کشور در اکتشاف ذخایر پنهان عقب بوده و به‌دنبال کاهش آن هستیم" اضافه کرد: همچنین اکتشافات آب‌های کارستی در سطح کشور در حال انجام است و طرح ملی اکتشافات آب کارستی با اکتشاف مواد معدنی پنهان و شناسایی آب‌های زیرزمینی انجام می‌ش
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين