۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۹
کد مطلب : ۲۷۶۲۲

پایتخت تعطیل می‌شود؟/ هوای تهران با شاخص ۱۵۸ ناسالم شد


پایتخت تعطیل می‌شود؟/ هوای تهران با شاخص ۱۵۸ ناسالم شد
معاون نظارت و پایش اداره حفاظت از محیط زیست استان تهران درباره احتمال تعطیلی ادارات پایتخت همزمان با افزایش آلاینده ازن توضیحاتی داد.
محمد رستگاری معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران  در رابطه با افزایش آلودگی هوا در شهر تهران و احتمال تعطیلی ادارات بر اثر افزایش آلاینده‌ها اظهار کرد: هم اکنون شاخص کیفی هوای تهران با عدد ۱۵۸ در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌هاست.
وی افزود: آلودگی هوای تهران مربوط به آلاینده ازن است و این آلاینده نیز تا ساعت ۷ بعدازظهر در شهر تهران پایدار خواهد ماند، اما بعد از این ساعت شرایط به وضعیت سالم خواهد رسید.
رستگاری گفت: با توجه به اینکه کیفیت هوای تهران پایین تر از عدد ۲۰۰ است، احتمال تعطیلی ادارات وجود ندارد، چراکه ساعات کاری ادارات پایتخت معمولا از صبح آغاز می‌شود و آلاینده‌ گاز ازن از ظهر به بعد افزایش می‌یابد.
وی بیان کرد: امروز نیز به دلیل وجود پدیده گرد و غبار آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون افزایش پیدا کرده بود.
معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: آلاینده ازن تحت تاثیر عوامل اقلیمی و شرایط جوی افرایش پیدا می‌کند، به همین دلیل نمی‌توان آن را مدیریت کرد، اما می‌توانیم مواد اولیه تولید ازن (دی اکسید نیتروژن وگاز‌های فرار) را کم و برای آن برنامه‌ای در نظر گرفت.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار