۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب : ۲۸۱۸۱

هشدار کره شمالی به کره جنوبی درباره دستیابی به جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکا

هشدار کره شمالی به کره جنوبی درباره دستیابی به جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکا
 
کره شمالی به خرید جنگنده‌های رادارگریز اف-۳۵ آمریکایی از سوی کره جنوبی واکنش نشان داد و آن را اقدامی بسیار خطرناک دانست.
به گزارش  خبرگزاری رویترز، کره شمالی امروز پنجشنبه اعلام کرد دستیابی کره جنوبی به جنگنده‌های رادارگریز اف-۳۵ آمریکا، پیونگ یانگ را مجبور می‌کند «سلاح‌های ویژه ای» را برای نابودی تسلیحات جدید بسازد و آزمایش کند.
بخش تحقیقاتی مطالعات آمریکایی وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای که در خبرگزاری دولتی این کشور منتشر شد، آورده است: «مقامات کره جنوبی در خصوص مذاکره آشکار در مورد مصالحه و همکاری بین دو کره بسیار گستاخانه و رقت انگیز هستند. این در حالی است که آن‌ها به دنبال خرید تسلیحات بیشتر از آمریکا هستند. شکی نیست که تحویل جنگنده‌های اف-۳۵‌ ای که سلاح کشنده نامرئی نیز نامیده می‌شود، با هدف تضمین برتری نظامی سئول بر کشور‌های همسایه در منطقه شبه جزیره کره است و دروازه تهاجم به کره شمالی را باز می‌کند».
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «از سوی دیگر، ما نیز گزینه دیگری جز توسعه و آزمایش تسلیحات ویژه برای نابودی سلاح‌های کشنده کره جنوبی نداریم».
کره شمالی همچنین دستیابی کره جنوبی به این جنگنده‌ها را «اقدامی بسیار خطرناک» توصیف کرد که مذاکرات صلح دو کره را با مشکل مواجه می‌سازد.
کره جنوبی در ماه مارس نخستین محموله جت‌های اف-۳۵ خود را از آمریکا تحویل گرفت. طبق توافق بین آمریکا و کره جنوبی ۴۰ فروند هواپیما تا سال ۲۰۲۱ به کره جنوبی تحویل داده می‌شود.
پیش از این، ارتش کره جنوبی اعلام کرده بود برای مقابله با حمله نظامی احتمالی کره شمالی، در مرز‌های آبی با این کشور کشتی جنگی و پهپاد شناسایی مستقر می‌کند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين