۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب : ۲۸۲۸۱

برگزاری رویداد ۲۰۲۰ حدود دو هزار میلیارد تومان درآمد برای استان کرمانشاه به دنبال خواهد داشت

برگزاری رویداد ۲۰۲۰ حدود دو هزار میلیارد تومان درآمد برای استان کرمانشاه به دنبال خواهد داشت
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت : ۱۶ استان برای میزبانی این رویداد کاندیدا بودند که در نهایت با پیگیری‌های مجدانه استاندار کرمانشاه، بصورت رسمی میزبانی این رویداد به طور مشترک به استان‌های کرمانشاه و کردستان داده شد که محوریت و موضوعیت برگزاری آن با استان کرمانشاه است.
وی از برآورد ورود ۱۰ میلیون گردشگر به استان در سال برگزاری این رویداد خبر داد و گفت : این تعداد گردشگر شامل گردشگران خارجی و ایرانی است و به نظر می‌رسد بیشترین سهم ورود گردشگر خارجی را از کشور عراق داشته باشیم.
وی با بیان اینکه هزینه جذب هر گردشگر در استان حدود ۹۵۰ تومان است، گفت: بنابراین با توجه به برآورد ورود ۱۰ میلیون گردشگر به استان به اعتباری حدود ۹.۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی برای برگزاری این رویداد نیاز داریم.
وی از درآمد سرشار برگزاری این رویداد برای استان هم خبر داد و افزود: طبق برآورد صورت گرفته برگزاری این رویداد م یتواند حدود دو هزار میلیارد تومان درآمد برای استان داشته باشد. برگزاری این رویداد همچنین می‌تواند ۱۶ هزار و ۵۰۰ شغل را در استان ایجاد و تثبیت کند.
وی با اشاره به تهیه پروپزال طرح برگزاری این رویداد گفت: در صورت تصویب این پروپزال در هفته‌های آتی، سازمان میراث فرهنگی و استانداری کرمانشاه توافق نامه‌ای را در خصوص برگزاری این رویداد امضا می‌کنند.
قادری با اشاره به اهمیت برگزاری مطلوب این رویداد، از همه دستگاه‌های اجرایی استان خواست در این زمینه ورود کرده و شرایط را برای برگزاری شایسته این رویداد در استان فراهم کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه با اشاره به اتمام مطالعات طرح کریدور گردشگری تاقبستان-کرمانشاه گفت: در این مسیر ۲۳ کیلومتری بیش از ۱۰۰ پروژه گردشگری تعریف شده است.
وی افزود: از مجموع این پروژه‌ها ۱۸ مورد آن مگاپروژه و مابقی خرده پروژه گردشگری هستند.
این مسئول ساخت باغ رستوران، سوغات سرا، پردیس‌های سینمایی، مجموعه‌های تفریحی و پذیرایی، مجموعه‌های بوم گردی و تفریحی و ورزشی را از جمله این پروژه‌ها عنوان کرد وافزود: عمده این پروژه‌ها توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و در بخش کمک‌های دولتی تنها نیازمند مساعدت در بحث مجوز‌ها هستیم .
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين
دریچه افکار