۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب : ۲۹۵۳۷

تشکیل وزارت میراث فرهنگی به دولت بار مالی تحمیل می‌کند/ اولویت دولت تشکیل وزارت بازرگانی است


تشکیل وزارت میراث فرهنگی به دولت بار مالی تحمیل می‌کند/ اولویت دولت تشکیل وزارت بازرگانی است
امیری گفت: بر اساس قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی بار مالی به دولت تحمیل می‌کند و اولویت دولت تشکیل وزارت بازرگانی است.
هنوز قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی به دولت ابلاغ نشده است/ اولویت دولت تشکیل وزارت بازرگانی استحسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت‌گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان‌، با اشاره به نگاه مثبت دولت به حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اظهار کرد: در برخی از استان‌ها بانوان در ورزشگاه‌ها حضور دارند، ولی باید بستر‌های لازم برای این کار فراهم شود. حضور بانوان در ورزشگاه نیاز به همکاری دستگاه‌های مختلف دارد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: تشکیل وزارت میراث‌فرهنگی و گردشگری لایحه دولت نبود، بلکه طرح نمایندگان مجلس است.

امیری تصریح کرد: دولت  نسبت به تشکیل وزارت میراث‌فرهنگی و گردشگری  نظر موافق نداشت و معتقد است بر اساس اصل ۱۲۶ قانون اساسی تنظیم روابط اداره کشور از اختیارات رئیس جمهور است و‌ در شرایط کنونی بهتر است سازمان میراث فرهنگی به فعالیت خود ادامه دهد.
او با بیان اینکه دولت ضرورتی برای تبدیل سازمان میراث‌فرهنگی به وزراتخانه نمی‌بیند، گفت: قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تاکنون به دولت ابلاغ نشده است، ضمن اینکه در مجلس شورای اسلامی، دولت نظر مخالف خود را اعلام کرده و چندین مرتبه مراتب مخالفت خود را در این زمینه به شورای نگهبان ارائه کرده است.
امیری افزود: بر اساس اصل ۱۷۵ قانون اساسی تشکیل وزارت میراث فرهنگی بار مالی به دولت تحمیل می‌کند و اولویت دولت تشکیل وزارت بازرگانی است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه در شرایط تحریم تشکیل وزارت بازرگانی امری ضروری است، تصریح کرد: موضوعات بازرگانی در شرایط فعلی پراکنده بوده و نظام توزیع با مشکل مواجه است. امیدواریم طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت بازرگانی در صحن علنی رأی بیاورد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين