۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۰
کد مطلب : ۲۹۵۹۵

نه بزرگ تک‌رقمی‌های کنکور به مافیای کنکور

نه بزرگ تک‌رقمی‌های کنکور به مافیای کنکور
روزنامه جوان در گزارشی از تک رقمی‌های کنکور ۹۸ با عنوان نه بزرگ تک‌رقمی‌های کنکور به مافیای کنکور نوشت: ظهر روزگذشته نفرات برتر کنکور اعلام شد و نتایج اولیه آزمون سراسری هم به صورت کارنامه‌ای بعدازظهر دیروز منتشر شد. در این آزمون ۸۳۲ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و فرآیند انتخاب رشته از ۲۰ تا ۲۴ مردادماه انجام خواهد شد و تمام داوطلبان حتی غایبان جلسه می‌توانند در انتخاب رشته با سوابق تحصیلی شرکت کنند.
روزگذشته سازمان سنجش آموزش کشور اسامی نفرات برتر هر گروه آزمایشی را اعلام کرد؛ بر این اساس از ۱۰ نفر برتر گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی شش نفر از شهرستان هستند و در گروه علوم تجربی ماجرا جالب‌تر است، از ۱۰ نفر برتر، رتبه اول از تهران و ۱۰ نفر دیگر از شهرستان است که در این گروه دو نفر در سکوی دهم به طور مشترک قرار گرفتند.
نه بزرگ تک‌رقمی‌های کنکور به مافیای کنکور/پیام دیدار سردار سلیمانی با ظریف/رویارویی با تحریم‌ها و موانع اقتصادی چگونه ممکن است؟
رتبه‌های برتر گروه علوم انسانی هم بین پایتخت و دیگر شهر‌ها به طور مساوی تقسیم شد. پنج نفر از تهران و پنج نفر هم از شهرستان است. در گروه آموزشی زبان و گروه آموزشی هنر ورق به سود تهرانی‌ها برگشته است. پنج نفر رتبه برتر زبان و پنج رتبه نخست گروه هنر پایتخت‌نشین هستند.
ایزدمهر احمدی‌نژاد، رتبه برتر رشته تجربی در کنکور ۹۸ با بیان اینکه در سال آخر مدرسه برنامه‌ریزی برای رسیدن به رتبه‌های برتر در کنکور را داشته است، گفت: «پس از کنکور نمی‌دانستم که می‌توانم به این رتبه برسم یا نه. از شبکه‌های اجتماعی هم در راستای هدفم استفاده می‌کردم. برای رسیدن به این رتبه در روز‌هایی که مدرسه نمی‌رفتم، بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت درس می‌خواندم و در روز‌های مدرسه هم حدود پنج یا شش ساعت مشغول درس خواندن بودم.» رتبه اول رشته تجربی در کنکور ۹۸ درخصوص حضور در کلاس‌های کنکور هم گفت: «تن‌ها در کلاس‌هایی شرکت کردم که در مدرسه تشکیل می‌شد و خارج از مدرسه در کلاس کنکوری شرکت نکردم.» وی با بیان اینکه انتخاب من برای دانشگاه رشته پزشکی دانشگاه تهران است، گفت: «برنامه‌ای برای مهاجرت یا ادامه تحصیل در خارج از کشور ندارم.»
رتبه اول علوم انسانی هم با بیان اینکه هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم، گفت: «دانش‌آموزان به خودشان اعتماد داشته باشند و خودشان را درگیر حواشی یا هزینه‌های سرسام‌آور کلاس کنکور نکنند.» فاطمه شب‌خیز با اشاره به اینکه در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کرده است، بیان کرد: «برای موفقیت در کنکور نیازی به صرف هزینه زیاد نیست بلکه باید با برنامه‌ریزی و هدفمند درس خواند.» وی درباره رشته انتخابی‌اش نیز گفت: «هنوز تصمیم نگرفتم، اما یا دبیری یا حقوق را برای تحصیل انتخاب می‌کنم. دانشگاه نیز اگر بنا باشد حقوق بخوانم، دانشگاه تهران یا شهیدبهشتی را انتخاب می‌کنم.» شب‌خیز همچنین درباره استفاده از شبکه‌های مجازی در ایام کنکور گفت: «به صورت محدود و کنترل شده از شبکه‌های مجازی استفاده می‌کردم.»
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين