۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰
کد مطلب : ۲۹۷۱۱

آشنایی با تیم ملی والیبال مکزیک / تیمی متوسط، اما یکپارچه

آشنایی با تیم ملی والیبال مکزیک / تیمی متوسط، اما یکپارچه
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی‌های ملی والیبال ایران و مکزیک امروز (شنبه) از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه مقابل یکدیگر صف آرایی می‌کنند.
مکزیکی‌ها این رقابت‌ها را با باخت مقابل روسیه شروع کردند. آن‌ها نمایش ضعیفی داشتند و مقابل روس‌ها در سه ست به ترتیب با نتایج ۲۵ - ۱۵، ۲۵ - ۱۱ و ۲۵ - ۱۷ شکست خوردند.
آزتک‌ها (لقب تیم مکزیک) در والیبال جهان اسم و رسم چندانی ندارند و از تیم‌های متوسط جهان محسوب می‌شوند آن‌ها در آخرین رده بندی جهانی در رتبه بیست و یکم جهان قرار گرفتند با این حال در چند سال گذشته شرایط خوبی را سپری کردند و در حال پیشرفت هستند.
آن‌ها در المپیک ۲۰۱۶ حاضر بودند و در نهایت با عنوان یازدهمی به کار خود پایان دادند و  در ادامه توانستند مدال برنز رقابت‌های پان آمریکن را بدست آوردند. تیم ملی والیبال مکزیک در مجموع ۲ بار به المپیک رسیده است که نخستین آن در سال ۱۹۶۸ که با عنوان دهمیشان به پایان رسید بوده است.
تیم ملی والیبال مکزیک سابقه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان و لیگ ملت‌ها را هم دارد. آن‌ها در مجموع ۵ دوره در رقابت‌های قهرمانی جهان حاضر شده اند که نخستین آن در سال ۱۹۷۴ و آخرین آن هم در سال ۲۰۱۴ بود بهترین عنوان مکزیکی‌ها در این رقابت‌ها هم عنوان دهمی است که در همان نخستین دوره حضورشان به دست آمد. آزتکم‌ها از سال ۲۰۱۴ هم در رقابت‌های لیگ ملت‌ها حاضر شدند که بهترین عنوان آن‌ها بیست و پنجمی بوده است.
بهترین عنوان مکزیکی‌ها در رقابت‌های مختلف به مسابقات قهرمانی آمریکا یا همان پان آمریکن است آن‌ها تاکنون موفق به کسب ۳ مدال (طلا، نقره و برنز) شده اند. البته این تنها مدال‌های مکزیکی‌ها نیست و آن‌ها چند مدال دیگر را در کارنامه دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به مسابقات قهرمانی قاره و قهرمانی آمریکای شمالی اشاره کرد. آزتک‌ها شاید در بزرگسالان به عنوان یک تیم متوسط مطرح باشند، اما در رده پایه شرایط به نسبت بهتری دارند و در سال‌های گذشته در رقابت‌های مختلف حاضر شدند. مکزیک در مسابقات قهرمانی آمریکا ۲ مدال برنز و یک نقره گرفته است و در مسابقات آمریکای شمالی هم موفق به کسب ۳ مدال نقره و ۲ برنز شده است.
تیم ملی والیبال مکزیک بازیکن سرشناسی ندارد و تنها ۲ بازیکن تیم ملی این کشور در خارج از مکزیک بازی می‌کنند. وارگاس و گورا ۲ بازیکنی هستند که به ترتیب در لیگ‌های فنلاند و سوئیس توپ می‌زنند. بلند قد‌ترین بازیکن آن‌ها هم چاوز با ۲ متر و ۲ سانتی متر است که در باشگاه سونارو مکزیک بازی می‌کند.
دیگر بازیکنان مکزیکی همان طور که گفته در کشور خودشان بازی می‌کنند با این حال تیم ملی این کشور تیمی در رده متوسط، اما خوب و یکپارچه‌ای است که در پاره‌ای از مواقع برای حریفان خود خطر زیادی ایجاد می‌کند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين