۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب : ۲۹۸۰۱

یک موی کوخ‌نشینان را به همه کاخ‌نشینان ترجیح می‌دهم

یک موی کوخ‌نشینان را به همه کاخ‌نشینان ترجیح می‌دهم/ نسبت به حاشیه شهر مشهد دغدغه جدی داریم
تولیت آستان قدس رضوی گفت: نسبت به مشکلات حاشیه شهر مشهد بی‌تفاوت نیستیم و به میزان توان و امکانات، به این مقوله ورود پیدا می‌کنیم.
یک موی کوخ‌نشینان را به همه کاخ‌نشینان ترجیح می‌دهم/ نسبت به حاشیه شهر مشهد دغدغه جدی داریم
به گزارش بیان ما به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی در دیدار فعالان فرهنگی حاشیه شهر مشهد که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، با تأکید بر اینکه آستان قدس رضوی نسبت به مشکلات حاشیه شهر مشهد بی‌تفاوت نیست و به میزان توان برای رفع مشکلات این مناطق تلاش می‌کند، گفت: موضوع حاشیه شهر مشهد از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و بر این اساس این موضوع برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
تولیت آستان قدس رضوی ضمن قدردانی از دلسوزی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته توسط آیت‌الله علم‌الهدی در ستاد ساماندهی حاشیه شهر، افزود: تقریبا در تمام دیدارهایی که با مسؤولان عالی کشور داشته‌ام، موضوع حاشیه شهر مشهد را مطرح و تلاش کردم در آنها ایجاد حساسیت شود.
وی با تأکید بر اینکه برای رفع مشکلات حاشیه شهر مشهد باید نگاه ملی وجود داشته باشد، تصریح کرد: اکنون بسیاری از مسؤولان کشور نسبت به این موضوع دغدغه و حساسیت پیدا کرده‌اند و تلاش ما نیز در همراه کردن بخش‌ها و ارگان‌های مختلف برای خدمت‌رسانی شایسته به این مناطق است.
حجت‌الاسلام مروی تصریح کرد: این اولین جلسه در آستان قدس رضوی در خصوص حاشیه شهر مشهد بود، اما آخرین جلسه نیست، برای رفع مشکلات حاشیه شهر حتما جلسات منظم برگزار می‌کنیم و به طور جدی به دنبال رفع مشکلات این مناطق هستیم.
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: از امکانات آستان قدس رضوی برای رفع مشکلات حاشیه شهر مشهد استفاده می‌کنیم و به میزان توان و امکانات به این مقوله می‌پردازیم.
وی با اشاره به این سخن امام راحل که فرمودند، یک موی کوخ نشینان برای من به همه کاخ نشینان ترجیح دارد، خاطرنشان کرد: در تمام دوران پیش و پس از انقلاب اسلامی مستضعفان همواره پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند، بسیاری از شهدا از این مناطق برخاستند و اگر تحریمی و گرانی وجود داشته بیشتر بر دوش مردم محروم بوده است.
حجت‌الاسلام مروی با تأکید بر اینکه رسیدگی به مستضعفان را وظیفه خود می‌دانیم، زیرا آنها ولی نعمتان انقلاب هستند، افزود: برای ما این موضوع حائز اهمیت بوده و بنده در طول مدت خادمی حضرت رضا(ع) تنها در یکجا سخنرانی خارج از آستان قدس داشتم که آن هم در مراسم شب قدر حاشیه شهر مشهد بوده است.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به همراهی و همکاری خوبی که میان مسؤولان مختلف در مشهد شکل گرفته است، ادامه داد: استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد بسیار با انگیزه و پرتلاش با همراهی و همکاری بسیار خوب، با محوریت نماینده ولی‌فقیه در این استان برای رفع مشکلات در تلاش هستند که این امر بسیار امیدوارکننده است.
وی از فعالان عرصه خدمت به محرومان در حاشیه شهر به ویژه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و محرومیت‌زدایی تقدیر و تشکر کرد
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين