۰
تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۱
کد مطلب : ۲۹۸۶۸

افتتاح دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو ایران در یزد

افتتاح دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو ایران در یزد
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الله ایوبی امروز به همراه استاندار یزد، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر، شهردار و جمعی از مسئولان یزد از دفتر استانی کمیسیون ملی یونسکو به عنوان اولین دفتر استانی این کمیسیون در ایران بهره برداری کرد.
شهردار یزد در این مراسم با اشاره به برنامه‌هایی که به طور جدی در این دفتر پیگیری و دنبال می‌شود، افزود: ثبت جهانی یزد یک رویداد بسیار مهم است که توسط یونسکو اتفاق افتاد و ارتباط و همکاری با نهاد‌های مختلف در این زمینه از مواردی است که به طور جدی در این دفتر پیگیری می‌شود.
جمال الدین عزیزی ادامه داد: اهدافی برای این دفتر توسط کمیسیون ملی یونسکو در ایران پیش بینی شده که تلاش ما جذب همکاری دستگاه‌ها و تشکل‌های مختلف برای دستیابی به این اهداف است.
وی با اشاره به اینکه یزد به تازگی لوح عضویت در شبکه جهانی شهر‌های یاد گیرنده را نیز دریافت کرده است، افزود: راه اندازی این دفتر و دریافت این لوح دو اتفاق خوبی است که در تابستان امسال برای یزد رقم خورده و رسالت سنگینی را بر دوش ما گذاشته است.
رئیس شورای اسلامی شهر یزد نیز در این مراسم از راه اندازی این دفتر در یزد به عنوان یک اتفاق خوب یاد کرد و اظهار داشت: یزد عناوین برجسته بسیاری کسب کرده و به طور قطع راه اندازی این دفتر می‌تواند در حفظ این عناوین و انجام فعالیت‌هایی در مسیر آنها، بسیار موثر واقع شود.
غلامعلی سفید ادامه داد: نباید به تکالیفی که در برابر شهر جهانی داریم، بی تفاوت باشیم بلکه باید از ظرفیت‌های استان، نخبگان، صاحب نظران و افراد صاحب اندیشه در این زمینه بهره بگیریم و در مسیر اعتلای شهر جهانی یزد قدم برداریم.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين