افرایش دو برابری تعداد نوجوانانی که به عینک نیاز دارند

23 مرداد 1398 ساعت 11:03کارشناسان علمی باور دارند، نیاز به استفاده از عینک از این نظر در نوجونان افزایش یافته است که آنها هر روز ساعات زیادی را صرف تماشای صفحه موبایل خود یا تلویزیون می‌کنند.
 
به گزارش  دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد تعداد نوجوانانی که به عینک احتیاج دارند از سال 2012 تقریباً دو برابر شده است.

کارشناسان علمی باور دارند، نیاز به استفاده از عینک از این جهت در نوجونان افزایش یافته است که آنها هر روز ساعات زیادی را صرف تماشای صفحه موبایل خود یا تلویزیون می‌کنند. 
آمارها حاکی از آن است که 35 درصد از افراد 13 تا 16 ساله انگلیس در سال 2018 به عینک نیاز پیدا کردند و این آمار جدا از کسانی است که از قبل عینک استفاده می‌کردند. 
محققان تأکید می‌کنند، 26 ساعت استفاده از موبایل، تلویزیون و بازی با کامپیوتر حتما تبعات گسترد‌ای در پی دارد که استفاده از عینک پیش‌پا افتاده‌ترین آن است. 
یک چهارم والدین اعتراف می‌کنند که فرزندان خود را برای معاینات منظم چشم به مطب چشم‌پزشکان نمی‌برند و این در حالیست که ضعف بینایی نیز تا مرحله تشخیص زمان می‌برد. 
این پژوهش توسط موسسه Optives Scrivens صورت گرفته و کارشناسان آن باور دارند، نسبت به میزان استفاده از موبایل و تلویزیون انتظار بسیار بالاتری از افزایش تعداد نوجوانان نیازمند به عینک می‌رود.


کد مطلب: 29901

آدرس مطلب: http://www.bayanema.ir/news/29901/افرایش-دو-برابری-تعداد-نوجوانانی-عینک-نیاز

بيان ما
  http://www.bayanema.ir