۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۵
کد مطلب : ۲۹۹۲۹

سه فرمانده دولت منصور هادی در ماجرای کودتای عدن برکنار شدند

سه فرمانده دولت منصور هادی در ماجرای کودتای عدن برکنار شدند

وزارت کشور دولت منصور هادی سه نفر از فرماندهان نظامی را به اتهام مشارکت در کودتای امارات علیه این دولت از کار برکنار کرد.
 
 «احمد المیسری»، معاون وزیر کشور دولت «عبد ربّه منصور هادی»، رئیس جمهور دولت مستعفی یمن چند تن از فرماندهان وابسته این دولت را از سمت‌هایشان برکنار کرد.
رسانه‌های یمن چهارشنبه (۲۳ مرداد) به نقل از وزارت کشور  منصور هادی نوشت که المیسری تصمیم‌های استثنایی در رابطه با برخی از فرماندهان گرفته است.
احمد المیسری گفته است که منصور هادی با تصمیم‌های وی در برکناری برخی از فرماندهان موافقت کرده است.
بر اساس این گزارش، سرتیپ «فضل عبدالله باعش»، فرمانده نیروهای ویژه استان‌های عدن، لحج، ابین و الضالع، سرتیپ «شلال علی شائع»، رئیس پلیس استان عدن و سرگرد «صالح سعید» رئیس پلیس استان لحج از مناصب خود برکنار و فرماندهان جدیدی جایگزین آن‌ها شده‌اند.
شهر عدن، شنبه این هفته بعد از چهار روز درگیری بین نیروهای مورد حمایت امارات موسوم به «شورای انتقالی جنوب» و نیروهای گارد ریاست جمهوری دولت منصور هادی سقوط کرد.
احمد المیسری روزی که شهر عدن سقوط کرد، مجبور شد به شهر «البریقه» در نزدیکی عدن فرار کرد و از آنجا به کمک نیروهای سعودی، به ریاض، پایتخت عربستان سعودی و محل استقرار دولت منصور هادی منتقل شد (جزئیات بیشتر).
برخی از رسانه‌های یمنی و منابع وابسته به دولت منصور هادی علت سقوط شهر عدن و کاخ ریاست جمهوری معاشیق در این شهر را به خیانت برخی از فرماندهان یمنی و کودتای امارات علیه دولت مذکور می‌دانند (جزئیات بیشتر).
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين