۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب : ۲۹۹۷۱

خشم فلسطینی‌ها از دیدار ابومازن با نوه رابین/ افشای تداوم همکاری امنیتی با اشغالگران

خشم فلسطینی‌ها از دیدار ابومازن با نوه رابین/ افشای تداوم همکاری امنیتی با اشغالگران


دیدار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با نوه اسحاق رابین نخست وزیر اسبق و کودک کش رژیم صهیونیستی خشم گسترده مردم و گروه‌های فلسطینی را به همراه داشت.
 سایت فلسطین الیوم، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین یک هیئت از حزب "اردوگاه دموکراتیک" رژیم صهیونیستی به ریاست "نوا روثمن" نوه اسحاق رابین نخست وزیر اسبق این رژیم را در شهر رام الله به حضور پذیرفت. این دیدار با موافقت "ایهود باراک" رئیس این حزب صهیونیستی انجام شد.
مردم و گروه‌های فلسطینی دیدار عباس با این هیئت صهیونیست را "ادامه رویکرد ویرانگری دانستند که شدیدترین زیان را به ملت فلسطین و اصول ثابت آنها وارد می کند."
آنها همچنین این دیدار را "خیانت به جانفشانی های شهدا و اسیران ملت فلسطین دانستند که شایسته بود که عباس آنها را (به جای نوه رابین) در آغوش بکشد و در از مسائل عادلانه آنها حمایت کند".
دیدار عباس و هیئت صهیونیست و در آغوش کشیدن نوه رابین با خشم و موج محکومیت گسترده فلسطینی ها در شبکه های اجتماعی روبرو شد و آنها در نوشته های خود جنایت های رابین علیه فلسطینی ها را یادآور شدند.
محمد ابو حمدیه یک کاربر جوان در توییتر خود نوشت: عباس بهتر بود که به جای ملاقات با نوه رابین، با مادران و همسران و فرزندان شهدا و اسیران فلسطینی ملاقات کند و آنها را ارج نهد. عباس برای کسب رضایت اشغالگران از ارزش ها و مفاهیم ملی دست می کشد.
گروه "افلا تعقلون" نیز در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: عباس به نوه رابین وعده می دهد که برای آزادی یک نظامی اسرائیلی وارد عمل شود اما اسیران فلسطینی رها شده اند.
محمد نزال نیز در صفحه خود در توییتر نوشت: محمود عباس که دوره ریاست او تمام شده است، در روز سوم جشن عید سعید قربان در مقر خود در رام الله به گرمی نوه اسحاق رابین گور به گور شده را در آغوش می کشد..ببینید عباس در روز عید همسر یا نوه شهید یا اسیری فلسطینی را به حضور نمی پذیرد بلکه از نوه یک تروریست بزرگ استقبال می کند.
"ابومسیره" دیگر کاربری است که با تسمخر در توییتر نوشت: محمود عباس مبارز نوه اسحاق رابین را برای بازگشت همه فلسطین به آغوش مردم فلسطین، در آغوش می کشد!!!
در همین راستا، باسل الحجار نیز در صفحه خود توییتر نوشت: نوا روثمن نوه رابین است که کشتار زیادی علیه ما در سال 1948 میلادی بویژه کشتار "اللد" را به همراهی شبه نظامیان "بالماح" مرتکب شد. عباس مشکلی ندارد. او برای پرز نیز گریه کرد و بدنبال مبارزان فلسطینی است که آنها را به اشغالگران تحویل دهد.
همزمان گروه‌های فلسطینی نیز مخالفت خود را با این دیدار ابراز داشتند و آن را خیانت به جانفشانی های ملت فلسطین توصیف کردند.
جبهه خلق برای آزادی فلسطین در بیانیه‌ای به شدیدترین لحن دیدار عباس و هیئت صهیونیست را محکوم کرد و گفت: تداوم این روش بیانگر اصرار سران بانفوذ سازمان آزادیبخش فلسطین برای ادامه ترویج توهم و دادن امتیازات مجانی به اشغالگران و حرکت در مسیر روش ویرانگری است که شدیدترین زیان را به ملت واصول ثابت ما وارد کرده است.
این بیانیه افزود: سیاست زیرپا گذاشتن و نادیده گرفتن همه درخواست ها و تصمیمات ملی فلسطینی در مخالفت با تداوم چنین ملاقات های سازشکارانه ای، به جایی نخواهد رسید. چنین سیاستی فقط به اشغالگران و اقدامات جنایتکارانه آنها بویژه علیه شهر اشغالی قدس خدمت می کند و ادامه نشست های سازشکارانه عربی و اسلامی را تشویق می کند و به تلاش ها برای جنبش تحریم و منزوی کردن رژیم صهیونیستی کمکمی کند.
جبهه خلق تاکید کرد: اصرار بر این روش سنتی ویرانگر و گشودن درهای مقر تشکیلات خودگردان در رام الله برای برگزاری نشست با صهیونیست ها اعتبار گفته های عباس درباره تعلیق عمل به توافقنامه های امضا شده با اشغالگران را زیر سوال می برد و پوچی مواضع رسمی تشکیلات خودگردان دراین زمینه را برملا می کند و نشان می دهد که این مواضع تنها در سطح حرف است و جنبه عملی واقعی ندارد.این جبهه افزود: همه احزاب صهیونیست درداخل فلسطین اشغالی در اشغالگری و تجاوزگری علیه ملت فلسیطن شریک اساسی هستند و اجماع نظری در بین صهیونیست ها درخصوص برنامه از بین بردن حقوق و اصول ثابت ملت فلسطین وجود دارد.
افشای تداوم همکاری امنیتی با اشغالگران
شبکه دوازدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی از ادامه همکاری امنیتی دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی خبر داد و از سطح این همکاری ها برای مقابله با عملیات مبارزان فلسطینی علیه نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست ستایش کرد.
"نیر دبوری" خبرنگار امور نظامی شبکه دوازدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که همکاری امنیتی بین تشکیلات خودگردان و دستگاههای امنیتی این رژیم متوقف نشده است بلکه همچنان ادامه دارد.
این خبرنگار صهیونیست گفت که "در هفته های اخیر به یک سری فعالیت های نظامی ملحق شده است تا از نزدیک از ماهیت این تلاش ها برای پیگرد فعالان گروههای فلسطینی مسلح آگاه شود".
وی افزود: "سطح فشرده‌ای از همکاری بین ارتش و شاباک و دستگاه امنیت تشکیلات خودگردان برای مهار هرگونه تلاش جهت ایجاد ساختار زیربنایی مسلحانه در کرانه باختری وجود دارد".
این خبرنگار گفت: مشکل بزرگ اسرائیل این است که می خواهد تشکیلات خودگردان تقویت شود تا بتواند کنترل جدی بر اوضاع داشته باشد اما این امر همزمان یک چالش سیاسی برای اسرائیل نیز به شمار می رود.
وی گفت: ارتش اسرائیل نگرانی دائمی درخصوص عملیات بیشتر (مبارزان فلسطینی) در آینده در کرانه باختری نظیر عملیات ربوده شدن و قتل نظامی اسرائیلی در چهار راه گوش عتصیون در هفته گذشته دارد
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين