تولیت آستان قدس رضوی: دشمن برای گرفتن اربعین از مسلمانان تلاش می‌کند/ مراقب تفرقه‌افکنی‌ها باشید

24 مرداد 1398 ساعت 11:35
حجت‌الاسلام مروی گفت: دشمن برای اینکه اربعین را از ما بگیرد در تلاش است، هرحرکت به هر نیت که بین مردم ایران و عراق جدایی بیندازد نباید اجرا شود.

 حجت الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی صبح امروز در نخستین روز از دومین همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی که در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد اظهار کرد:عراق فرهنگ و دولت خودش را دارد و باید بدانیم که ما هر آنچه در ایران انجام می دهیم نمی توانیم در آن کشور هم انجام دهیم.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: توجه کنید که نباید در عراق ایجاد حساسیت کنید و اجازه دهید آنجا روال خود را داشته باشد.
مروی ادامه داد: دشمن برای اینکه اربعین را از ما بگیرد در تلاش است، هرحرکت به هر نیت که بین مردم ایران و عراق جدایی بیندازد نباید اجرا شود. نباید عراقی ها را نسبت به ایرانی ها حساس کرد و نباید این گونه باشد که مردم عراق احساس کنند ما خودمان را برتر از آنها می دانیم.
تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: مردم عراق باید نسبت به ما احساس برادری کنند نه اینکه فکر کنند نسبت به ما برتر و یا کمتر هستند. باید از ظرفیت های مردمی در مراسم اربعین حسینی استفاده کنیم و به نحوی عمل نکنیم که مردم حس کنند دستگاه‌های بالاتر پای کار هستند. باید ظرفیت مردمی را در مناسبت‌هایی مانند اربعین نگهداری کنیم.


کد مطلب: 29973

آدرس مطلب: http://www.bayanema.ir/news/29973/تولیت-آستان-قدس-رضوی-دشمن-گرفتن-اربعین-مسلمانان-تلاش-می-کند-مراقب-تفرقه-افکنی-ها-باشید

بيان ما
  http://www.bayanema.ir