۰
تاریخ انتشار
پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۲
کد مطلب : ۲۹۹۹۸
وزیر بهداشت در ساوه :

تولید حدود ۹۷ درصد دارو‌ها در داخل/ تا پایان مرداد گزارش ارز دارویی ارائه می‌شود

تولید حدود ۹۷ درصد دارو‌ها در داخل/ تا پایان مرداد گزارش ارز دارویی ارائه می‌شود
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ، نمکیوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح خط تولید جدید شرکت داروسازی در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه در جمع خبرنگاران گفت: حدود ۹۷ درصد دارو‌ها به دست تولیدکنندگان داخل انجام می‌شود و حدود سه درصد وارد می‌شود که امید است در قالب یک برنامه زمان‌بندی شده تا پایان دولت دکتر روحانی بتوانیم قسمت اعظم این سه درصد را نیز در کشور تولید کنیم.
نمکی افزود: بخشی از محصولاتی که از نظر اقتصادی و میزان مصرف در حدی نیست که خط تولید آن‌ها راه بیفتد، معمولا وارد می‌شوند و غیر از این‌ها که تولید آن‌ها در داخل از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست مابقی این سه درصد را در دو سه سال آینده با امکانی که برای تولیدکنندگان فراهم شده و حمایت‌هایی که انجام می‌شود در داخل می‌سازیم.
او با بیان اینکه در اکثر موارد در حوزه تکنولوژی تولید دارو مشکلی نداریم گفت: دست تولیدکنندگان و شرکت‌های دانش بنیان را باز گذاشته ایم که اگر نقصی در خط تولید وجود داشته باشد، آنرا با نوآوری و جوینت‌های بیرونی برطرف کنند.
وزیر بهداشت درخصوص گزارشی که قرار است درخصوص ارز مصرف شده برای دارو تهیه شود، گفت: در این خصوص ۵ هیات مشخص شده اند و از روزی که بنده به وزارتخانه آمده ام روی این موضوع کار می‌کنند که امید است تا پایان مرداد این گزارش تکمیل شود و قطعا به رسانه‌ها و مردم اطلاع رسانی کنیم .
او در زمینه طرح تحول سلامت نیز گفت: در مرحله دوم طرح تحول بسته‌هایی از طرح تحول مثل ماندگاری کادر پزشکی در نقاط محروم و کاهش پرداخت از جیب بیمار و حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج را ادامه می‌دهیم و در کنار آن تقدم پیشگیری بر درمان و تقدمدرمان سرپایی بر بستری از برنامه‌های ما است.
نمکی تصریح کرد: طرح ملی کنترل فشار خون را در یک بسیج ملی دنبال کردیم و بعد از آن طرح‌های بسیج دیگر درخصوص بیماری‌های واگیر و غیرواگیردار را دنبال خواهیم کرد و دنبال این هستیم که امسال اینکار شروع شود و هر خانه یک پایگاه سلامت باشد و با استفاده از سلامت یار یا کسی که بتواند از درون خانواده به ما کمک کند سلامت را جامعه محور کنیم که جزئیات این طرح را بزودی با رسانه‌ها مطرح خواهیم کرد.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين