۰
تاریخ انتشار
جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۴
کد مطلب : ۳۰۰۰۷

رئیس قوه قضائیه: پایان عمر مفسدان اقتصادی در نظام اسلامی فرا رسیده است

رئیس قوه قضائیه: پایان عمر مفسدان اقتصادی در نظام اسلامی فرا رسیده است
رئیس قوه قضائیه:
پایان عمر مفسدان اقتصادی در نظام اسلامی فرا رسیده است
پایان عمر مفسدان اقتصادی در نظام اسلامی  فرا رسیده است
سنندج - رئیس قوه قضائیه از اقدامات موثر قوه قضائیه یاد کرد و گفت: با این اقدامات پایان عمر مفسدان اقتصادی فرارسیده است.
به گزارش  بیان ما به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در دیدار با علما و روحانیون استان کردستان که در سالن اجتماعات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، بیان کرد: برای حضور در بین روحانیون که در شهر و روستا در سنگر مسجد از شریعت و حقوق مردم و حق‌الله دفاع می‌کنند و هدایتگر مردم هستند، افتخار می‌کنم. 
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر این نباید که هیچ وقت خود را بی‌نیاز از علم دانست، اضافه کرد : فلسفه روحانیت و ماموستاها این است که نسبت به علم‌افزایی اقدام جدی کنند.
وی ادامه داد: نورانیت در گرو کلمات اهل بیت عصمت و طهارت است و زبان ما نورانی می‌شود و تاثیرگذاری در جامعه به برکت آیات قران و اهل بیت افزون می‌شود.
رئیس دستگاه قضا افزود: اگر کسانی که در جایگاه علم و دانش هستند خود را تقویت کنند نمی‌گذارند دین به تحجرات و تفکرات تکفیری آلوده شود.
وی گفت: امروز دین مورد هجمه دشمن است در سایت‌ها و فضای مجازی می‌خواهند مردم را نسبت به دین دچار تردید کنند برای اینکه مردانی اهل ایستادگی حضور و ظهور پیدا نکنند لذا روحانیت باید تلاش کنند معنویت در جامعه افزایش پیدا کنند.
 حجت‌الاسلام رئیسی بیان اینکه جرم و جنایت در کردستان پایین است، گفت: این مسئله جدای از اقدامات دستگاه انتظامی و قضایی و سپاه، به افزایش معنویت در این استان برمی‌گردد.
رئیس دستگاه قضا همچنین گفت: اینکه گروه‌های تکفیری بیایند ذهن جامعه را دچار تردید کنند اگر آشنایی مردم با دین قوی باشد، امواج آن پرخروش خواهد شد و سوارشدن بر این سفینه رهایی‌بخش و نجات‌بخش خواهد بود.
وی یادآورشد: ما باید دین و ارزش‌های اسلام، روش زندگی اهل بیت عصمت و طهارت را برای مردم بیان کنیم چرا که اهل بیت محور وحدت و نجات هستند که باید در تبلیع دین مورد توجه قرار بگیرد.
رئیسی ادامه داد: نظامم ما مبتنی بر چهار اصل اساسی، نماز، جهاد، زکات و امر به معروف و نهی از منکر است و منتها در این جامعه فساد قابل‌قبول نیست و هاضمه این نطام فساد نمی‌پذیرد.
رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: هاضمه انقلاب اسلامی مطلقا فساد را نمی‌پذیرد و اجازه نمی‌دهد فساد در هیچ جایی لانه کند چرا که بنای نظام مبتنی بر نپذیرفتن فساد است.
وی با بیان اینکه فلسفه دستگاه قضا پاسداری از انقلاب است،گفت: صلاح و ضدفساد بودن در ذات انقلاب  اسلامی است و ما در هر کجای نظام اقتصادی، اداری و فرهنگی و سیاسی کشور اجازه وجود فساد نمی‌دهیم .
رئیسی تاکید کرد: پایان عمر مفسدان اقتصادی فرارسیده است و این فقط بواسطه صحبت کردن من طلبه نیست بلکه ذات نظام فساد را قبول نخواهد کرد.
وی افزود: برخورد با فساد مقطعی نخواهد بود بلکه بسان موجی فساد را با خود خواهد برد و ادامه‌دار و مستمر خواهد بود.
رئیس دستگاه قضا ادامه داد: تمام تلاش ما کمک به معیشت مردم و جلوگیری از ضربه‌زدن به معیشت مردم است و شان دولت اسلامی نظارت بر بازار است.
وی در بخش پایانی سخنانش از مشکلات روحانیون گفت و افزود: در کشور پایین‌ترین حقوق را قشر روحانیون دریافت می‌کنند.
وی همچنین گفت: ما هیچ وقت دنبال افزایش هزینه دادرسی نیستیم و به دنبال آن هستیم دسترسی به عدالت برای عامه مردم محقق شود.
وی در پایان سخنانش افزود: برخی می‌خواهند کردستان را ناامن جلوه دهند اما به برکت خون‌هایی که ریخته شده است، کردستان امن‌ترین استان و آماده سرمایه‌گذاری است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين