۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
کد مطلب : ۳۱۱۶۲

طرح آموزش زبان ترکی آذری از ابتدای سال تحصیلی جدید اجرا می‌شود؟

طرح آموزش زبان ترکی آذری از ابتدای سال تحصیلی جدید اجرا می‌شود؟
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،صدیف بدری پیش از ظهر امروز در همایش پاکبانان محرم در اردبیل اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌های انجام شده طرح آموزش زبان ترکی آذری از ابتدای سال تحصیلی جدید به صورت نمونه در برخی مدارس استان اردبیل اجرا می‌شود.
او اجرای این طرح را در راستای تحقق اصل ۱۵ قانون اساسی دانست و بیان کرد: این اصل در سال‌های گذشته بلاتکلیف مانده و توجهی به اجرای آن نشده است که با پیگیری‌های انجام شده شاهد اجرای آن در مدارس استان با آموزش زبان ترکی خواهیم بود.
نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: در زمینه تدوین و تالیف کتاب‌های آموزشی زبان ترکی آذری اقدامات لازم انجام شده و این کتاب‌ها به مرکز تحقیقات و پژوهش مجلس شورای اسلامی ارسال شده تا در این زمینه تصمیم‌گیری شود.
بدری تدریس زبان ترکی در مدارس را از مهمترین مطالبات مردم و مسئولان و به ویژه تشکل‌های مردم‌نهاد در منطقه دانست و تصریح کرد: با توجه به این موضوع پیگیری‌ها در این زمینه با جدیت ادامه و به نتیجه رسید.
او با تاکید بر توجه به آموزش زبان ترکی در دانشگاه‌های استان گفت: دانشجویان غیربومی استان نیز برای آشنایی بیشتر با زبان ترکی می‌توانند با همکاری دانشگاه‌های در دوره‌های آموزشی شرکت کنند که انتظار می‌رود این موضوع بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد اجرای طرح پاکبانان محرم اظهار کرد:‌این طرح که با مشارکت جوانان و تشکل‌های مردم‌نهاد در اردبیل اجرا می‌شود بیانگر ظرفیت بالای استفاده از توان جوانان در راستای فرهنگسازی در جامعه است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين