۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۳
کد مطلب : ۳۱۱۶۴
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور خبر داد؛

سرانه فضا‌های آموزشی ۱۱ استان زیر خط میانگین کشوری/ جمع آوری همه بخاری‌های نفتی در سال تحصیلی جدید

سرانه فضا‌های آموزشی ۱۱ استان زیر خط میانگین کشوری/ جمع آوری همه بخاری‌های نفتی در سال تحصیلی جدید
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش  خبرنگار  گروه استان‎های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،  رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در مراسم آغاز عملیات احداث مدرسه ۱۲ کلاسه منطقه حاشیه نشین لاله قبا در سراب با بیان اینکه ۷۰ درصد مدارس کشور مقاوم سازی و تجهیز شده اند، گفت: در سیستم آموزشی حدود هزار کلاس خشتی و گلی وجود دارد.
او گفت: میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور، به ازای هر دانش آموز ۲.۵ مترمربع است، که این فضا در آذربایجان شرقی، حدود ۶ متر مربع است که شرایط مناسبی محسوب می‌شود.
او افزود: سرانه فضا‌های آموزشی ۱۱ استان کشور از جمله تهران، البرز و مناطق محروم همچون سیستان و بلوچستان زیر خط میانگین کشوری هستند.
رخشانی مهر با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی قبل از انقلاب کمتر از ۱.۵ متر مربع بود، افزود: با وجود افزایش جمعیت دانش آموزی، به برکت نظام جمهوری اسلامی، این رقم بیش از ۳ برابر افزایش یافته است.
رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: سال گذشته، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی تخصیص یافته بود و امسال این میزان اعتبار به ۱۳۳ میلیارد تومان رسیده است.
رخشانی مهر، از جمع آوری بخاری‌های نفتی در سال تحصیلی جدید، خبر داد و افزود: تمام مدارس روستایی کشور که دارای امکانات زیرساختی هستند، امسال به سامانه گرمایشی گاز مجهز می‌شوند.
او افزود: برای اجرا و تجهیز این مدارس به شبکه گاز بیش از ۴۰۳ میلیارد تومان هزینه صرف شده است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه خیران مدرسه ساز قلب آموزش و پرورش هستند، گفت: با وجود شرایط بد و نامناسب اقتصادی در کشور، میزان مشارکت خیران نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۴۰ درصد افزایش داشته است.
رخشانی مهر تکمیل طرح‌های نیمه تمام را از اولویت‌های کاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس عنوان کرد و افزود: در صورتی که خیری بین ۳۰ تا ۵۰ درصد در ساخت مدارس مشارکت کند، دولت موظف است مابقی منابع مالی را تأمین کند.
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به فرسوده بودن فضای فیزیکی مدارس شهری و روستایی این شهرستان گفت: ۴۰ درصد مدارس شهری و ۶۰ درصد مدارس روستایی این شهرستان نیاز به تخریب و بازسازی دارند.
یوسف داودی افزود: در یک سال گذشته ۹ باب مدرسه به همت خیران و سازمان نوسازی در این شهرستان تخریب و بازسازی شده‌اند که از این تعداد ۶ باب مدرسه به بهره برداری رسیده و مابقی در حال تکمیل و تجهیز هستند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين