۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۳۱۲۰۶

ایران ۴۸ - فیلیپین ۳۴/ جام جهانی بسکتبال/ پایان کوارتر دوم

ایران ۴۸ - فیلیپین ۳۴/ جام جهانی بسکتبال/ پایان کوارتر دوم
به گزارش بیان ما به نقل از گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، تیم‌های ملی بسکتبال ایران و فیلیپین در یکی از مهم‌ترین دیدار‌های گروه بازنده‌های جام جهانی ۲۰۱۹ امروز از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف هم رفتند.
این بازی برای بازیکنان ایرانی اهمیت زیادی داشت، زیرا در صورت پیروزی در این مسابقه و شکست احتمالی چین در دیدار همزمان ایران به المپیک می‌رسید.
کوارتر نخست/ ایران ۳۰ - فیلیپین ۲۴
بازی را بازیکنان ایران آغاز کردند و نخستین حمله توسط حامد حدادی تبدیل به نخستین سبد برای ایران شد. بازی چین همان طور که پیش بینی می‌شد ۱۰ ثانبه دیرتر آغاز شد.
بهنام یخچالی در ادامه با یک پرتاب در داخل زمین فیلیپین ۲ امتیاز ارزشمند دیگر را کسب کرد.
بازیکنان فیلیپین حمله خوبی انجام دادند، اما تبدیل به سبد نشد تا در ادامه حسن زاده بازی را ۶ – صفر کند. آندره بلچ، اما با یک پرتاب ۳ امتیازی اختلاف ۲ تیم را به ۳ امتیاز رساند.
حامد حدادی باز هم به سبد فیلیپین نزدیک شد و با حرکات خوبش ۲ امتیاز ارزشمند دیگر به دست آورد. نخستین خطای بازی را فیلیپینی‌ها انجام دادند و همین برای ایران ۲ پرتاب پنالتی داشت. البته داور توپ را به ایران داد و در ادامه هم ۲ خطا اعلام شد.
بهنام یخچالی یکی از پنالتی‌ها را گل کرد. در ادامه بلچ با نفوذ خوبش فاصله ۲ تیم را به عدد ۲ رساند. حامد حدادی هم در طرف مقابل به خوبی می‌درخشید و امتیاز می‌گرفت.
بازی در ابتدای کار بسیار نزدیک و جذاب دنبال می‌شد و صمد نیکخواه ۳ امتیاز خوب گرفت. تیم فیلیپین در ادامه این کوارتر با ۲ پرتاب ۳ امتیازی دقیق نتیجه را ۱۹ – ۱۷ به سود خود کرد تا برای نخستین مرتبه این تیم از ایران جلو بیافتد.
۲ تیم چند موقعیت خوب را روی اشتباه از دست دادند، اما ۲ پرتاب صمد کار را به تساوی کشاند. در ادامه هم پرتاب ۲ امتیازی خوب ایران را از فیلیپین پیش انداخت.
سرمربی تیم فیلیپین در فاصله ۳ دقیقه مانده به پایان این کوارتر درخواست وقت استراحت داشت.
فیلیپینی‌ها همان طور که انتظار می‌رفت در پرتاب‌های ۳ امتیازی خوب بودند. آن‌ها در ادامه هم نتوانستند از یک پرتاب استفاده لازم را داشته باشند تا اختلاف ۲ امتیاز میان ۲ تیم حفظ شود.
بهنام یخچالی در لحظات پایانی ۳ امتیاز ارزشمند گرفت تا در نهایت تیم ایران با نتیجه ۳۰ – ۲۴ برنده کوارتر نخست باشد.

کوارتر دوم/ ایران ۱۸ - فیلیپین ۱۰
تیم ملی بسکتبال فیلیپین نخستین حمله را در این کوارتر انجام داد و با خطای بازیکنان ایران به پنالتی رسید، آن‌ها در ادامه یک امتیاز گرفتند.
بهنام یخچالی هم در ادامه ناکام بود و نتوانست امتیاز بگیرد. بازیکنان ایران در ادامه امتیاز گرفتند، اما فیلیپینی‌ها بهتر بودند و با چند پرتاب دقیق توانستند فاصله را کم کنند.
بازیکنان ایرانی در ادامه و با یک پرتاب خوب ۳ امتیازی فاصله را بیشتر کردند. نماینده آسیای جنوب شرقی که یکی از قدرتمند‌ترین‌های آسیا هم محسوب می‌شود با انگیزه بسیار زیاد بازی می‌کرد.
حامد حدادی نمایش خوبی داشت و توانست در ۲ حمله متوالی ۴ امتیاز خوب برای ایران بگیرد. بازیکنان فیلیپین که خطاهای‌شان پر شده بود روی هر حمله حامد حدادی روی او خطا می‌کردند تا ۲ پنالتی برای ایران به دست بیاید.
سرمربی فیلیپین در ادامه کار درخواست وقت استراحت داشت. پس از آن هم حمله آن‌ها جواب نداد توپ در اختیار ایرانی‌ها قرار گرفت.
حملات خوب بازیکنان و دفاع مناسب باعث شد تا چند سبد با ارزش دیگر هم به ایران برسد. در ادامه کار پرتاب ۳ امتیازی صمد و پرتاب مایک رستم پور به درون سبد فیلیپین راه نداشت.
محمد جمشیدی در ادامه کار ۲ امتیاز ارزشمند از روی پرتاب به دست آورد و اختلاف را به ۱۳ رساند. بازیکنان فیلیپین خطا‌ها زیادی انجام می‌دادند و همین موضوع فرصت‌های مناسبی برای ایران به وجود می‌آورد.
کادر ایران با استرس فراوان بازی را دنبال می‌کردند. بازیکنان ۲ تیم در ادامه حملات زیادی انجام دادند البته هیچ کدام از این حملات امتیازی در پی نداشت.
تک امتیازی که برای فیلیپینی‌ها روی پنالتی به دست آمد باعث شد تا در نهایت ایران با نتیجه ۱۸ - ۱۰ برنده این کوارتر باشد و در مجموع هم ۴۸ - ۳۴ ملی پوشان کشورمان به پیروزی برسند.
در حال تکمیل
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين