۰
تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۸
کد مطلب : ۳۱۲۲۶

جزئیات جدید از ماجرای تماس مسئولان برای پادرمیانی یک متهم؛

جزئیات جدید از ماجرای تماس مسئولان برای پادرمیانی یک متهم؛
جزئیات جدید از ماجرای تماس مسئولان برای پادرمیانی یک متهم؛
فرد قاچاقچی که ۲۰۰ مسئول از او حمایت کرده‌اند، اعدام نشده/حامیان، وزیر و وکیل نبودند، اما از مسئولان بوده‌اند
چند وقت پیش، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سخنرانی در یکی از شهر‌ها گفت که در یکی از شهر‌های جنوب شرق کشور، قاچاقچی با دو تُن تریاک دستگیر شده است؛ اما ۲۰۰ تا۳۰۰ تَن از مسئولان کشور در تماس‌های مختلف با قاضی پرونده، تقاضای مساعدت برای وی کرده اند.

چند وقت پیش، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سخنرانی در یکی از شهر‌ها می گفت در یکی از شهر‌های جنوب شرق کشور، قاچاقچی با دو تُن تریاک دستگیر شده است؛ اما ۲۰۰ تا۳۰۰ تَن از مسئولان کشور در تماس‌های مختلف با قاضی پرونده، تقاضای مساعدت برای وی کرده‌اند!
به گزارش بیان ما به نقل از «تابناک»؛ این اظهارات باعث به راه افتادن جنجال تازه در رسانه‌ها و فضای مجازی شد و انتقادات بسیاری را روانه دستگاه‌های مبارزه با مواد مخدر کرد و سرانجام موضوع با تأیید و تکذیب‌های مختلف، کم کم از رسانه‌ها خارج شد و به حاشیه رفت.
اما نماینده گوینده این صحبت، همچنان بر سر قول خود است و اعتقاد دارد این اتفاق به هر حال رخ داده و منظور وی از این سخن، تصحیح قانون مجازات برای قاچاقچیان خرده‌پا بوده و این صحبت‌ها را برای مثال آورده است.
حسن نوروزی در گفت‌وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: متأسفانه برخی خبرنگاران مسائل را خوب درک نکرده و مسائل را به گونه‌ای دیگر منتشر می‌کنند. در قانون مبارزه با مواد مخدر، یک مبانی فقهی و شرعی وجود دارد که از آیات قرآن هم هست که می گوید، مفسد فی الارض کسی است که هم فساد کند و هم محاربه. اگر کسی فساد فی الارض کرد و مهارب باشد، باید اعدام شود اما اگر کسی افساد کرد، راه‌هایی دیگری برای مجازات وی وجود دارد که نیاز به اعدام نیست. هنگامی که من این بحث را می‌کردم، اشاره‌ای به این بحث‌ها شد که نباید افرادی با ۳۰۰ تا ۸۰۰ گرم مواد را اعدام کرد.
وی گفت: زمانی که این افراد اعدام می‌شوند، بعدها فرزندان و خانواده شان به مشکل می‌خوردند؛ برای مثال کسی فرزند یک فرد معدوم را استخدام نمی‌کند. برای همین بحث‌های روانی و کارشناسی حرفه‌ای را مطرح کردیم و در نتیجه به این رسیدیم که گاهی افرادی این دست را اعدام نکنیم.
وی در ادامه عنوان کرد که در آن زمان یکی از قضات به من گفت: این که باید با مفسدان بزرگ مبارزه جدی کرد، کار بسیار بزرگ و مناسبی است و همان زمان می گفت، ما شخصی به نام بامری را با دو تُن تریاک دستگیر و بررسی کردیم که بیش از ۵۰۰ مستغلات در تهران و مشهد به نامش بوده است.
وی در ادامه افزود: در آن هنگام ۳۰۰ تن از مسئولان، که البته وزیر و وکیل نبودند، اما در نظام جمهوری اسلامی از آنان به عنوان مسئول یاد می‌شد، با ما تماس گرفتند که با این فرد مدارا شود و به وی کمک کنید. این فرد به گفته یکی از نمایندگان مجلس در زمان دستگیری، ۶۰ میلیارد تومان در حسابش بود. این موضوع، مال دو سال پیش است و تمام حرف من این بود، چرا یک جوان با ۷۰۰ گرم مواد اعدام می‌شود، اما قاچاقچی که دو تن از وی تریاک گرفته اند، هنوز اعدام نشده و عده‌ای زنگ می‌زنند که وی را مساعدت کنید؟
وی گفت: در واقع مقصود من در آن سخنرانی هم همین موضوع بوده و واقعیت این است که متأسفانه، برخی به این گونه از آدم‌ها مساعدت می‌کنند، حال آنکه برخی خرده فروش‌ها به راحتی سرشان بالای دار می‌رود!
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين