۰
تاریخ انتشار
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۱
کد مطلب : ۳۱۳۸۱

کشف عامل جدید تصادف های زیاد رانندگان جوان

کشف عامل جدید تصادف های زیاد رانندگان جوان
مهم ترین عامل مرگ و میر بسیاری از جوانان تصادف های رانندگی است و دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که علاوه بر عوامل شناخته شده تاکنون، شرایط مغزی نوجوانان هم در این زمینه نقش مهمی دارد.
کشف عامل جدید تصادف های زیاد رانندگان جوان
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مدیکال نیوز، بر اساس مطالعه ای که در آمریکا صورت گرفته، رشد کندتر بخشی از حافظه اشخاص که به افزایش توانایی های شناختی انسان و درک دقیق محیط اطراف بستگی دارد، از جمله عوامل مهم نرخ بالای تصادف های رانندگی در جوانان کم سن و سال تلقی می شود.
این بررسی نشان می دهد توانایی های شناختی مغز جوانان کم سن و سال با سرعت بالایی رشد نمی کند و همین مساله موجب می شود تا انها برای شناسایی موانع پیش رو در هنگام رانندگی و نیز تصمیم گیری مناسب با مشکلات بیشتری مواجه باشند. در مقام مقایسه این ویژگی ها در افراد بالغ به اندازه کافی رشد کرده اند و لذا آنها در شرایط خطر تصمیم های مناسب و بهتری می گیرند.

 
بررسی مذکور که در دانشگاه پنسیلوانیا صورت گرفته اولین مطالعه دامنه دار بر روی نحوه ارتقای توان حافظه رانندگان جوان وسایل نقلیه است و داده های آن با همکاری 118 جوان آمریکایی 18 تا 20 ساله جمع آوری شده است.
این بررسی نشان می دهد توانایی های شناختی مغز به تدریج و از دهه سوم زندگی سرعت رشد بیشتری پیدا می کند و لذا فرد بهتر می تواند در زمان رانندگی فواصل را تشخیص داده و جلوی برخورد با موانع را نیز بگیرد.
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين