۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۰۶
کد مطلب : ۳۱۸۵۴

ظریف در مصاحبه با سی‌بی‌اس: آمریکا برای نشان‌دادن حسن‌نیت دانشمند ایرانی را آزاد کند

ظریف در مصاحبه با سی‌بی‌اس: آمریکا برای نشان‌دادن حسن‌نیت دانشمند ایرانی را آزاد کند
وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس»آمریکا گفت ایالات متحده بهتر است برای نشان‌دادن حسن‌نیت خود دانشمند ایرانی را آزاد کند.ظریف در مصاحبه با سی‌بی‌اس: آمریکا برای نشان دادن حسن نیت دانشمند ایرانی را آزاد کند
به گزارش بیان ما به نقل از خبرگزاری تسنیم، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه آمریکایی «سی‌بی‌اس» که بخشی از این مصاحبه شامگاه شنبه و مشروح آن روز یکشنبه منتشر شد در پاسخ به مجری این شبکه که اظهار داشت، ایران برای نشان دادن حسن نیت خود تعدادی از زندانیان آمریکایی در ایران را آزاد کند، گفت: «آیا بهتر نیست که ایالات متحده برای نشان دادن حسن نیت خود دانشمند ایرانی را که فقط به این دلیل که به وی روادید داده شده و بدون هیچ‌گونه اتهامی در زندان این کشور در بازداشت به‌سر می‌برد، آزاد کند؟»‌.
ظریف در ادامه افزود: «ویزای دانشمند ایرانی در حالی که به‌سمت آمریکا در حال پرواز بوده ابطال شده است. وی یک دانشمند است. او متخصص علوم نظامی نیست. او استاد زیست‌شناسی است. او دانشمند مشهوری در جهان بود و اگر درست گفته باشم در حال کار روی ژن‌های بازآفرینی بود. اگر به‌درستی به‌یاد داشته باشم او از نوامبر یا دسامبر سال گذشته در بازداشت به‌سر می‌برد. چرا آنها او را به‌عنوان حسن نیت آزاد نمی‌کنند تا دست‌کم بتواند به مزار مادرش که به‌تازگی فوت شده برود؟».
پروفسور مسعود سلیمانی در اواخر ماه اکتبر سال گذشته میلادی در جریان سفرش به آمریکا از سوی پلیس این کشور در فرودگاه شیکاگو دستگیر می‌شود و نزدیک به یک سال است که در بازداشتگاهی در شهر جورجیا به‌سر می‌برد.
حدود 11 ماه است که دکتر سلیمانی بدون برگزاری جلسه رسمی دادگاه و بدون اعلام جرم مشخصی از طرف دادستانی ایالات متحده در بازداشتگاهی نامناسب در شهر آتلانتا کنار بزهکاران خطرناک محبوس شده است؛ بدون اینکه به داروهای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد و علاوه بر این دچار مشکلات بینایی نیز شده است.
انتهای پیام/+
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين