۰
تاریخ انتشار
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۳
کد مطلب : ۳۲۸۲۷

چند حقیقت جالب درباره استیو جابز / از ماجرای نام گذاری اپل تا حقوق سالانه فقط ۱ دلار!

چند حقیقت جالب درباره استیو جابز / از ماجرای نام گذاری اپل تا حقوق سالانه فقط ۱ دلار!
به گزارش بیان ما ؛ «استیو جابز» چنان شخصیت قدرتمندی از خودش ساخته است که حتی پس از فوتش داستان‌های زیادی درباره‎اش شنیده می‌شود. این‎هفته به‏ مناسبت سالگرد درگذشت آقای جابز، چند ماجرا و نقل‎قول جالب از او را مرور می‎کنیم. استیوقبل از تأسیس شرکت اپل، در شرکت آتاری کار می‌کرد که فعالیت اش در حوزه طراحی بازی و کنسول بود؛ قابل توجه آن‎هایی که فکر می‎کنند همه خفن‎ها از اول، خفن مستقل مایه‎دار بوده‎اند. سابقه کار در آتاری، غیر از تجربه حرفه‎ای حتی روی انتخاب اسم اپل هم تأثیر گذاشته‎است. وقتی از استیو پرسیدند چرا نام شرکتش را اپل گذاشته‎است، جواب‎داد، چون این کلمه در دفترچه تلفن قبل از واژه آتاری آمده‎ و وقت زیادی هم برای انتخاب اسم نداشته ‎است.
چند حقیقت جالب درباره استیو جابز  / از ماجرای نام گذاری اپل تا حقوقسالانه فقط 1 دلار!
ماجرا‌های ترک تحصیل جابز را حتما شنیده‎اید، درباره حقوقش هم قضایای جالبی تعریف می‎کنند؛ مثلا این‎که وقتی سال ۱۹۹۷ مدیریت اپل را برعهده داشت، حقوق سالانه یک دلاری برای خودش درنظر گرفته‎بود. خودش درباره حقوقش این‎طور شوخی می‎کند: «من سالی ۵۰ سنت می‌گیرم که سر کار حاضر شوم و ۵۰ سنت دیگر به عملکردم بستگی دارد».
پس این‎همه ثروت از کجا آمد؟
استیو جابز توانست با کمک سهم‎هایی که از این شرکت به‎‌دست آورده‎بود، زندگی راحتی برای خودش بسازد و یکی از ثروتمند‌ترین مردان جهان شود. با این‎همه، اما درباره نبوغ او مبالغه و افسانه‎سرایی کم نیست؛ در این‎که آدم بااستعدادی بوده، شکی نیست، اما نمی‌توان او را نابغه بزرگ فناوری‌های پیشرفته دانست. استیو حتی خیلی راجع به فناوری‌های دیجیتال شناخت نداشت بلکه بیشتر شبیه رهبر ارکستری بود که می‌دانست چگونه از اعضای گروه برای ساخت اثری زیبا و باکیفیت استفاده کند.
بر همین اساس بسیاری از کسانی که به کار‌های جابز در صنعت فناوری نگاه می‌کنند، او را بیشتر یک پیکاسو می‌دانند تا اینشتین. یکی دیگر از چیز‌های جالب درباره استیو، لباس‌های ساده و بی‌تکلف او بود. شلوار جین آبی، بلوز مشکی ساده و کفش کتانی پوششی بود که استیو سال‎های سال، در محل کار و همایش‎های مهم به آن پایبند بود. بامزه این‎که بعد از خبر درگذشت استیو جابز، پیراهن یقه اسکی مشکی تا مدت‌ها طرفداران زیادی پیداکرد.
منبع: روزنامه خراسان
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين