۰
تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب : ۳۳۰۳۰

دیدار معاون وزیر دفاع سعودی با ولی‌عهد ابوظبی


معاون وزیر دفاع عربستان سعودی که به ابوظبی سفر کرده است با ولی‌عهد امارات دیدار و درباره مسائل دفاعی و نظامی رایزنی کرد.
دیدار معاون وزیر دفاع سعودی با ولی‌عهد ابوظبی
 خبرگزاری رسمی امارات عربی متحده (وام) از دیدار شاهزاده «خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع سعودی با «محمد بن زاید آل نهیان» ولی‌عهد ابوظبی خبر داد. 
براساس این گزارش، دو طرف در این دیدار درباره موضوعات دفاعی و نظامی بحث و رایزنی کردند. 
عربستان و امارات از فروردین سال ۱۳۹۴ در طرحی مشترک، یمن را محاصره کرده و هدف جنگی نابرابر قرار داده‌اند که در نتیجه آن بیش از صد هزار یمنی جان خود را از دست داده‌اند.
خبرگزاری وام در ادامه گزارش داد، خالد بن سلمان و بن زاید همچنین درباره تقویت روابط دو کشور و همکاری‌های استراتژیک، اقدامات نظامی و دفاعی مشترک گفت‌وگو کردند.
پس از حملات تلافی‌جویانه یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی و قطع تولید نفت این کشور در حد و حدود شش میلیون بشکه نفت به طور روزانه، عربستان حاضر شده است که طرح‌ها درباره توقف جنگ را بررسی کند.
خالد بن سلمان که معاون برادرش ولی‌عهد در وزارت دفاع سعودی است، اخیرا در موضعی بی‌سابقه از مقامات سعودی طی حدود پنج سال جنگ، از طرح مسائلی مثل توقف حملات به شکل متقابل استقبال کرده بود و احتمال می‌رود این سفر در چارچوب بررسی طرح‌ها برای توقف درگیری‌ها باشد.
طی چهار و سال شش ماه گذشته، عربستان همه گونه درخواست‌ها برای توقف جنگ را رد کرده بود اما بعد از دریافت ضربات دردناک از ارتش یمن،‌ اکنون در حال استقبال از این مواضع در توقف جنگ است.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين