۰
تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب : ۳۳۳۳۰

وزیر دفاع ترکیه: انتقال نیرو و تجهیزات در مرز سوریه ادامه دارد

 
وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد انتقال نیرو و تجهیزات در مرز سوریه برای آغاز عملیات نظامی آنکارا در شمال این کشور همچنان ادامه دارد.
وزیر دفاع ترکیه: انتقال نیرو و تجهیزات در مرز سوریه ادامه دارد خبرگزاری رویترز، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه، اعلام کرد تدارکات و آماده‌سازی‌ها برای عملیات این کشور در خاک سوریه ادامه دارد.
او با بیان این مطلب گفت: به همراه فرماندهان ارتش ترکیه این اقدامات را از نزدیک دنبال می‌کنیم.
ترکیه اخیرا اعلام کرده است قصد دارد به بهانه «مبارزه با تروریست‌ها»، عملیاتی نظامی در مناطق تحت کنترل کُرد‌ها در شمال سوریه آغاز کند. در پی اعلام این تصمیم ترکیه، آمریکا نیز اعلام کرد در این عملیات از آنکارا حمایت نخواهد کرد، اما نیرو‌های خود را از این منطقه خارج می‌کند. در مقابل شبه‌نظامیان موسوم به نیرو‌های دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار دادند، اعلام کردند با هرگونه حمله ترکیه مقابله می‌کنند و واشنگتن را به خنجر زدن از پشت به خود متهم کرده‌اند.
اسپوتنیک، ادعای بلومبرگ را به چالش کشید
از سوی دیگر، در حالی که پایگاه اینترنتی بلومبرگ امروز به نقل از یک مقام ترکیه‌ای ناشناس از عبور نیرو‌های ترکیه از مرز‌های سوریه برای آغاز عملیات نظامی در این کشور خبر داد، خبرنگار خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد نیرو‌ها و خودرو‌های زرهی ترکیه هنوز از مرز رد نشده‌اند.
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين