۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب : ۳۳۴۲۷

جام جهانی والیبال| دو روی سکه والیبال ایران در مصاف با آرژانتین/ بازگشت فوق‌العاده بعد از ۲ ست ناامیدکننده

جام جهانی والیبال| دو روی سکه والیبال ایران در مصاف با آرژانتین/ بازگشت فوق‌العاده بعد از ۲ ست ناامیدکننده
به گزارش بیان ما؛ تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی از روز هشتم جام جهانی والیبال 2019 و در هیروشیما به مصاف تیم ملی آرژانتین رفت. دو تیم تا قبل از بازی امروز با سه پیروزی، چهار شکست و 9 امتیاز، شرایط مشابهی در میانه جدول رده‌بندی مسابقات داشتند و این دیدار برای هر دوی آنها از اهمیت زیادی برخوردار بود، دیداری که به برتری 3 بر 2 تیم ملی کشورمان انجامید. 
شاگردان ایگور کولاکوویچ در ست‌های اول، چهارم و پنجم به ترتیب با نتایج 27 بر 25، 25 بر 17 و 15 بر 10 پیروز شدند و در ست‌های دوم و سوم با نتایج 23 بر 25 و 19 بر 25 باختند.
ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران بعد از چند بازی از سعید معروف در کنار امیر غفور، امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی‌پور، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد.
آرژانتین در ست نخست با اسپک‌های بهتر در حمله به مراتب موفق‌تر از ایران بود، ولی اشتباهات مکرر این تیم، فاصله امتیازات را همچنان، کم نگه داشته بود. دو تیم تا امتیاز 20 و سپس 24 پا به پای هم پیش رفتند تا اینکه دو امتیاز متوالی، برتری 25 بر 24 و دفاع سعید معروف، امتیاز 27 را برای ایران در پی داشت. نتیجه ست نخست  27 بر 25 برای ایران بود.
تیم ملی والیبال ایران تا پایان ست اول، 12 امتیاز از اسپک، چهار امتیاز از دفاع روی تور، دو پوئن‌ سرویس و 9 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرده و در مقابل آرژانتین نیز 16 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، چهار پوئن‌ سرویس و چهار امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورده بود. مسعود غلامی پنج و میلاد عبادی‌پور نیز چهار امتیاز برای ایران کسب کرده بودند.
در ست دوم، پوریا فیاضی و پوریا یلی جای امیرحسین اسفندیار و امیر غفور را در زمین گرفتند. دو تیم در امتیاز 8 بر 5 به سود آرژانتین برای نخستین وقت استرات فنی نزد مربیان خود رفتند، ولی در ادامه ایران  10 بر 9 از حریف پیش افتاد. وقت استراحت فنی دوم نیز در امتیاز 16 بر 14 برای شاگردان مارسلو مندس به دست آمد. دریافت و توپ‌گیری بهتر بازیکنان آرژانتین، حملات بهتر این تیم و برتری آنها را به دنبال داشت و در ست دوم 25 بر 23 پیروز شدند. اینکه انگیزه بازیکنان ایران بعد از پیروزی در ست نخست، دچار اُفت می‌شود و یا حداقل این‌طور به نظر می‌رسد، امری واضح در تیم کولاکوویچ است.
براساس این گزارش، تیم والیبال ایران تا پایان ست دوم، 24 امتیاز از اسپک، پنج امتیاز از دفاع روی تور، سه پوئن‌ سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورده و در مقابل آرژانتین نیز 29 امتیاز از اسپک، چهار امتیاز از دفاع روی تور، هفت پوئن‌ سرویس و 10 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران از آن خود کرده بود. در این بین مسعود غلامی هشت و میلاد عبادی‌پور 9 امتیاز برای ایران کسب کرده بودند.
شروع ست سوم با دو دفاع روی تور خوب علی‌اصغر مجرد و پوریا فیاضی همراه بود. کسب چهار امتیاز متوالی، نخستین وقت استراحت فنی را در امتیاز 8 بر 5 برای ایران رقم زد. اشتباهات مکرر بازیکنان ایران در حمله اما نتیجه را به 10 بر 9 به سود آرژانتین، تغییر داد. در ادامه اعتراض تند سعید معروف به داور، یک کارت قرمز را برای کاپیتان تیم ملی به دنبال داشت و همین مسئله روی عملکرد شاگردان کولاکوویچ تأثیرگذار بود.
پرداختن به حاشیه و رفتن به سراغ داور، نتیجه‌ای جز به‌هم خوردن تمرکز بازیکنان و از دست دادن امتیاز، برای والیبال ایران نداشته است و این بار هم همین مسئله گریبانگیر ملی‌پوشان کشورمان شد. کولاکوویچ، شاگردانش را در امتیاز 19 بر 16 به سود حریف برای وقت استراحت، بیرون کشید. آرژانتین در ادامه 22 بر 17 پیش افتاد و در نهایت 25 بر 19 پیروز ست سوم شد. 
تیم ملی والیبال ایران تا پایان ست سوم، 30 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع روی تور، چهار پوئن‌ سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرده و آرژانتین نیز 40 امتیاز از اسپک، هفت امتیاز از دفاع روی تور، 9 پوئن‌ سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورده بود. تا پایان ست سوم مسعود غلامی هشت و میلاد عبادی‌پور 11 امتیاز برای ایران کسب کرده بودند.
چهارمین ست مسابقه با برتری 5 بر یک ایران آغاز شد و با ثبت امتیاز 16 بر 10 برای شاگردان کولاکوویچ ادامه پیدا کرد. آنها این ست را با برتری کامل و با نتیجه 25 بر 17 به سود خود تمام کردند تا باز هم ثابت کنند نتیجه بازی توسط خودشان رقم می‌خورد و در میدان تصمیم‌گیرنده هستند. ست چهارم با سرویس بدون بارگشت میلاد عبادی پور تمام شد تا کار دو تیم در ست پنجم دنبال شود. تیم ایران در ست چهارم بسیار کم‌اشتباه بازی کرد و نمایشی متفاوت نسبت به دو ست قبلی داشت.
ست پنجم با عملکرد کم‌نقص و حملات خوب بازیکنان ایران آغاز شد. از نوع حرکات سرمربی آرژانتین مشخص بود که از شاگردانش خواهش می‌کند تا تمرکز خود را حفظ و کمتر اشتباه کنند. تیم ایران در ست پنجم، تیمی متفاوت با ست‌های دوم و سوم نشان داد به طوری که روحیه ادامه مبارزه را از حریف گرفته بود. دو تیم در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران، زمین‌ها را عوض کردند. تلاش آرژانتینی‌ها در ادامه بی‌ثمر ماند و تیم ایران با اشتباهات به مراتب کمتر در ست پنجم نیز 15 بر 10 برنده شد تا به چهارمین پیروزی خود در جام جهانی رسیده باشد.
شاگردان کولاکوویچ تا پایان ست پنجم، 51 امتیاز از اسپک، 13 امتیاز از دفاع روی تور، هشت پوئن‌ سرویس و 36 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرده بودند و در مقابل آرژانتین نیز 59 امتیاز از اسپک، هشت امتیاز از دفاع روی تور، 11 پوئن‌ سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورده بود. در این مسابقه پوریا یلی و میلاد عبادی‌پور به ترتیب 18 و 17 امتیاز برای ایران کسب کردند.
تیم ایران در بازی بعدی خود از ساعت 13:50 روز یکشنبه 21 مهر ماه به مصاف ژاپن، میزبان مسابقات می‌رود. 
انتهای پیام/ تسنیم
 
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين