۰
تاریخ انتشار
جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
کد مطلب : ۳۳۴۵۳

توافقنامه همکاری‌های نظامی کشورهای حوزه خزر امضا شد

توافقنامه همکاری‌های نظامی کشورهای حوزه خزر امضا شد
به گزارش بیان ما؛ توافقنامه همکاری‌های نظامی پنج کشور حوزه خزر با حضور امیردریادار حسین خانزادی و دیگر فرماندهان نیروی دریایی حوزه خزر در سنت پترزبورگ روسیه امضا شد.
همکاری های امنیتی، آموزشی، فنی و امداد و نجات دریایی از مهم‌ترین بندهای این موافقتنامه است.
گفتنی است، فرمانده نیروی دریایی ارتش کشورمان همزمان با حضور در نشست فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حوزه خزر در روسیه، جداگانه با فرماندهان نیروی دریایی روسیه، جمهوری آذربایجان و قزاقستان دیدار کرد.
امیر دریادار خانزادی پیش تر درباره محورهای مهم این موافقتنامه گفته بود: همکاری‌های امنیتی، آموزشی، فنی و موضوع امداد و نجات دریایی از مهم‌ترین بندهای این موافقتنامه است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین به برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران و روسیه در آینده‌ای نزدیک اشاره و تصریح کرد: وقتی دو یا چند کشور رزمایش نظامی برگزار میکنند، به آن معناست که سطح وسیعی از توافق و همکاری بین آنها ایجاد شده است.
وی بالابردن آمادگی رزمی و دستیابی به امنیت جمعی در مناطقی مشخص را هدف برگزاری این رزمایش عنوان کرد و گفت: هماهنگی و توافق برای برگزاری رزمایش دریایی ایران و روسیه از قبل انجام شده و امیدواریم تا پایان سال این رزمایش در منطقه اقیانوس هند برگزار شود.
انتهای پیام/ ایرنا
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

تازه ترين عناوين